جمشید هاشم پور ، جمال شورجه در قاب یک تقدیر / اظهارات وزیر ارشاد درباره سینماگران

ایسنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تقدیر از برخی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس از جمله جمشید هاشم‌پور و جمال شورجه بیان کرد: ما در سینما، تنوع سلیقه‌ و دیدگاه را به رسمیت می شناسیم و معتقدیم توقف، سمی مهلک برای سینماست.

شامگاه دوشنبه هشتم خردادماه نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس با حضور جمعی از اهالی سینما و مدیران در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی )، محمد خزاعی (رییس سازمان سینمایی)، جمشید هاشم‌پور ، احمد نجفی، جمال شورجه، محمد مهدی عسگرپور، رسول صدرعاملی، مسعود ده‌نمکی، انسیه شاه‌حسینی، حبیب ایل‌بیگی، قادر آشنا، علی رویین‌تن، مسعود جعفری جوزانی، سعید سعدی، جلیل شعبانی، علیرضا زرین‌دست، محمدرضا شرف‌الدین، رضا ایرانمنش، مهدی آذرپندار، صادق موسوی، محمد حمیدی‌مقدم، مهدی جوادی، هاشم میرزاخانی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

در بخشی از این برنامه که با اجرای محمود گبرلو همراه بود، با پخش کلیپی از زنده یادان مرتضی آوینی و نادر طالب‌زاده یاد شد.

سپس با حضور رسول صدرعاملی و محمدمهدی عسگرپور از جمال شورجه تقدیر به عمل آمد. به دلیل آنکه این کارگردان با ویلچر در مراسم شرکت داشت، صدرعاملی و عسگرپور به پایین سن رفته و لوح تقدیری را با آرزوی سلامتی به وی اهدا کردند.

گبرلو در ادامه اعلام کرد که قرار بود در این مراسم از احمدرضا معتمدی هم تقدیر شود که به دلیل بیماری امکان حضور نداشت.

محمد کاسبی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز دیگر هنرمندی بود که تقدیر از او تدارک دیده شده بود ولی او نیز به دلیل بیماری در مراسم حاضر نشده بود.

در ادامه از رضا ایرانمنش بازیگر آثار دفاع مقدسی تقدیر شد که او با عصا روی سن آمد و لوح تقدیر خود را از عسگرپور و صدرعاملی دریافت کرد.

جمشید هاشم‌پور دیگر هنرمند حاضر در این مراسم بود که از وی تقدیر شد.

در بخشی دیگر محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی اظهار کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همه اهالی سینما را جزو خانواده انقلاب می‌دانیم. همه سینماگران در این سالها کار کردند و پیام تلاش و ایستادگی مردم ایران را به تصویر درآوردند.‌ من از تک تک سینماگران که به این جلسه آمدند، قدردانی میکنم. این جلسه برای وفاق و هم‌اندیشی سینماست.

او افزود: دل همه سینماگران برای عزت ایران می‌تپد. ایران و افتخاراتش برای همه اهالی فرهنگ و هنر غرورآفرین است.

وی تاکید کرد: ما در سینما تنوع دیدگاه و سلیقه ها را به رسمیت می‌شناسیم. پایایی هنر به وجود همین تنوع است. توقف، سَم مهلک سینماست و ما تلاش خود را برای اعتلای سینما به کار میبریم. تسهیل‌گری و حمایت وظیفه ماست.

ما به تقسیم نقش قائل هستیم. ما حمایت می‌کنیم و شما هم قدرت آفرینش هنری خود را در تاریخ و حافظه ملت ایران ماندگار می‌کنید.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =