خدمات ناوگان اتوبوسرانی محمدیه و مهرگان رایگان شد

شهردار محمدیه گفت: برای اولین‌بار در کشور، خدمات ناوگان اتوبوسرانی محمدیه و مهرگان رایگان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهندس پیری، شهردار محمدیه اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری با هدف ارتقای رفاه شهروندان، ارتقای عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی، کمک به محیط زیست و کاهش گازهای آلاینده، خدمات ناوگان اتوبوسرانی محمدیه به قزوین و بالعکس، محمدیه به مهرگان و بالعکس رایگان شده و مسیر محمدیه به الوند و بالعکس نیز به زودی رایگان می‌شود.

او افزود: این طرح که با مشارکت شورا و شهرداری محمدیه اجرا شده، استقبال شهروندان را به دنبال داشته و تقاضای سفر با حمل و نقل عمومی با رشد بیش‌ از ۱۰درصدی نسبت به گذشته مواجه شده است.

پیری گفت: بنا داریم در این طرح با هدف ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و حفظ عزت و منزلت شهروندان، دریافت هزینه از مردم برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی را حذف کنیم تا این هزینه‌ها صرف سبد فرهنگی و تغذیه خانوار شود.

این مسئول ادامه داد: این طرح برای اولین‌بار در کشور در شهر محمدیه اجرا می شود و در حال حاضر هزینه سفر با حمل و نقل عمومی برای مردم این شهر رایگان شده و به صفر سازنده‌ایم و هدف بعدی ما این است که زمان سفر را هم کاهش دهیم تا مردم به رضایت حداکثری دست یابند.

او افزود: با بالا رفتن تقاضای سفر از طریق حمل و نقل عمومی، پیگیر هستیم تا تعداد اتوبوس‌های محمدیه را افزایش دهیم تا کمبود وسیله نقلیه را هم برطرف کنیم.

شهردار محمدیه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی محمدیه و مهرگان از ساعت۶ صبح تا ۹شب مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =