۲۱ طرح ورزشی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در استان سمنان افتتاح شد

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان روز سه‌شنبه در این آیین گفت: سهم استان در طرح شهید سلیمانی ایجاد ۴۵ طرح ورزشی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان است و اکنون ۹۰ درصد اعتبارات جذب شده و ۱۰ درصد در مرحله امضای قرارداد برای جذب اعتبار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،طی مراسم خاصی در سالن پوریای ولی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان و با حضور مسئولین اجرایی استان و مدیر کل آموزش و پرورش استان و معاونین ایشان و همچنین دکتر جعفری مدیر کل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی از 21 طرح ورزش در سمنان رونمایی شد

روح الله حسنی سرپرست معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: با بیان اینکه ۴۰ طرح ورزشی در آموزش و پرورش استان سمنان در قالب طرح شهید سلیمانی به بهره‌برداری رسید، افزود: ۲ فضا از ۴۵ فضای ورزشی تابستان امسال افتتاح می‌شود و سه سالن سقف بلند نیز در مرحله بتن‌ریزی و فونداسیون است.

وی یادآور شد: طرح شهید سلیمانی نهضت طراحی، ایجاد، متناسب‌سازی و بهینه‌سازی ۲ هزار و ۱۰۰ فضای ورزشی آموزش و پرورش است که اسفند ۱۴۰۰ با همت دولت سیزدهم کلید خورد.

سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش سمنان خاطر نشان کرد: ۲۳ زمین مصنوعی در ابعاد مختلف، سه سالن ورزشی سقف بلند و ۱۶ سالن ورزشی کوچک یا کلاس درس تربیت‌بدنی مسقف، ۲ فضای ورزشی ساحلی و یک زمین فوتبال، جزو ۴۵ طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی در استان سمنان است.

وی ادامه داد: تعدادی از ۴۵ طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی سال گذشته به بهره‌برداری رسید و ۲۱ طرح اکنون افتتاح شد.

حسنی خاطر نشان کرد: ۱۰ اتاق بهداشت در شهرهای مختلف نیز امسال همراه با افتتاح طرح‌های ورزشی در آموزش و پرورش استان سمنان به بهره‌برداری رسید.

به گفته وی، طرح شهید سلیمانی ادامه‌دار است و در مرحله استمرار ایجاد پنج فضای ورزشی دیگر برنامه‌ریزی شد و امکان افزایش تعداد طرح‌ها در مرحله دوم وجود دارد.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان گفت: طرح شهید سلیمانی با رویکرد مشارکتی در راستای اجرای سند تحول بنیادین و سند تحول دولت مردمی اجرا می‌شود.

۲۱ طرح ورزشی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در استان سمنان افتتاح شد

***مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان:سرانه ورزشی دانش‌آموزی استان سمنان به ۶۳ سانتیمتر مربع ارتقا یافت.

عادل خالقی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح ۲۱ طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در مناطق مختلف استان سمنان به صورت ویدئوکنفرانسی گفت: اجرای ۴۰ طرح شهید سلیمانی، سرانه ورزشی دانش‌آموزی این استان را از ۴۷ به ۶۳ سانتیمتر مربع ارتقا داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: این استان از لحاظ سرانه ورزشی رتبه پنجم را در بین استان‌های کشور دارد.

وی با اشاره به فواید ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: ورزش در بین دانش‌آموزان موجب کاهش هیجان‌ها و در نتیجه کاهش آسیب اجتماعی می‌شود و توسعه و تقویت زیرساخت ورزشی از اولویت‌ها در آموزش و پرورش استان سمنان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصریح کرد: سمنان تنها استان کشور است که از وجود استخر دانش‌آموزی بهره نمی‌برد و اکنون سه استخر دردست ساخت در نقاط مختلف استان، برای تکمیل نیازمند تامین اعتبارهای لازم است.

به گفته خالقی، استخر دانش‌آموزی برای برگزاری مسابقات و استفاده دانش آموزان نیاز است.

۲۱ طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در مناطق مختلف استان سمنان روز سه‌شنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

سهم استان سمنان در طرح شهید سلیمانی ایجاد ۴۵ طرح ورزشی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان است و اکنون ۹۰ درصد اعتبارات جذب شده و ۱۰ درصد در مرحله امضای قرارداد برای جذب اعتبار قرار دارد.

اکنون ۴۰ طرح ورزشی در آموزش و پرورش استان سمنان در قالب طرح شهید سلیمانی به بهره‌برداری رسیده است؛ ۲ فضا از ۴۵ فضای ورزشی تابستان امسال افتتاح می‌شود و سه سالن سقف بلند نیز در مرحله بتن‌ریزی و فونداسیون است.

۲۱ طرح ورزشی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در استان سمنان افتتاح شد

****مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش:

طرح شهید سلیمانی ۹۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزشی آموزش و پرورش افزود.

محمد جعفری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح ۲۱ طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی و ۱۰ اتاق بهداشت در مدرسه‌های استان سمنان در سالن پوریای ولی این شهر افزود: ورزش از دیگر مولفه‌های مهم در توسعه نشاط اجتماعی دارد.

وی تاکید کرد: یکهزار و ۹۰ زمین چمن مصنوعی و ۲۵۴ سالن ورزشی سقف‌بلند، از جمله طرح‌های در قالب طرح شهید سلیمانی است.

وی ادامه داد: یکی از ساحت‌های سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش توجه به سلامت، ورزش و فعالیت بدنی دانش‌آموزان است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تنوع بخشی به محیط یادگیری با هدف نشاط افزایی دانش‌آموزان از رویکردهای مهم در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

جعفری اظهار کرد: آموزش و پرورش به دنبال استمرار در اجرای طرح شهید سلیمانی است و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه در دست انجام است.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر به کارکرد ورزش در بخش‌های مختلف مانند اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اعتقاد وجود دارد باید توسعه و کیفیت‌بخشیبه فضای ورزشی با مشارکت خیران مورد توجه باشد.

۲۱ طرح ورزشی و ۱۰ اتاق بهداشت مدارس در استان سمنان افتتاح شد

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =