صدور کیفرخواست سارقان مسلح طلافروشی‌های شرق تهران

تسنیم نوشت: دادستان تهران گفت: برای اعضای یک باند جرایم خشن که به صورت مسلحانه از طلافروشی‌های تهرانپارس سرقت می‌کردند و با شلیک گلوله به سمت مردم، موجب ایجاد رعب و ناامنی می‌شدند؛ در دادستانی تهران، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر شده است.

علی صالحی؛ دادستان تهران با اشاره به دستورالعمل ابلاغی رئیس قوه قضاییه در خصوص رسیدگی ویژه به جرایم مهم و سرقت‌های خشن و مسلحانه اظهار کرد: پس از وقوع سرقت‌های مسلحانه سریالی از مغازه‌های طلافروشی در محدوده شرق تهران و دستگیری متهمان، پرونده در دادسرای ناحیه ۳۴ ویژه رسیدگی به سرقت مسلحانه و جرائم مقرون به آزار تهران مورد رسیدگی قرار گرفته، پس از صدور کیفرخواست، جهت رسیدگی خارج از نوبت به دادگاه ارسال شد.

دادستان تهران گفت: متهمان این پرونده سه بار اقدام به سرقت مسلحانه از طلافروشی‌ها کرده بودند که از این بابت به اتهام محاربه تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و جمعاً در چهار فقره سرقت مسلحانه اتومبیل مشارکت داشته‌اند و علاوه بر آن بابت مشارکت در تخریب اموال مردم و همچنین تخریب اتومبیل‌هایی که جهت ارتکاب جرم سرقت و فرار از صحنه ربوده‌اند پیگرد قضایی می‌شوند.

وی افزود: در رابطه با آخرین سرقت صورت گرفته از یک طلافروشی در تهرانپارس، متهمان تحت پیگرد قرار گرفتند که برای دو نفر از متهمان، کیفرخواست صادر شده است.

صالحی ادامه داد: متهم ردیف اول پرونده که سرکرده باند و طراح اجرای سرقت‌ها بوده، دارای عنوان اتهامی متعدد مبنی بر محاربه از طریق کشیدن سلاح برای بردن اموال مردم و مشارکت در سرقت‌های مسلحانه اتومبیلی است.

وی تصریح کرد: اعضای این باند با تشکیل تیم‌های چندنفری رعب و وحشت و ناامنی در محل ایجاد می‌کردند که در یک مورد شروع به سرقت مسلحانه با سلاح گرم از یک طلافروشی در شرق تهران کرده بودند؛ اما به علت وجود تجهیزات ضد سرقت، مجبور به فرار از صحنه جرم شدند و طبق مستندات پرونده، در حین فرار هیچ واهمه‌ای از شلیک مستقیم به مردم، مأموران و صاحبان طلافروشی‌ها نداشتند و اقدامات آنها باعث خوف شدید در بین شهروندان شده بود.

دادستان تهران یادآور شد: سارقان بعد از ناکامی در سومین سرقت از طلافروشی با سرقت یک اتومبیل متواری شده بودند که بعد از دستگیری راننده اتومبیل (متهم ردیف دوم) در یکی از استان‌های غربی کشور، سرکرده باند شناسایی و در حین انتقال سلاح گرم به تهران، به اتفاق متهم ردیف سوم در داخل اتوبوس بین شهری دستگیر شدند و پرونده متهمان متواری در اداره آگاهی مفتوح است.

بیشتر بخوانید:

دستگیری عاملان سرقت ۵۰ میلیارد ریالی از یک کارگاه طلاسازی

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =