ظرفیت‌های بین‌المللی دانشگاه معرفی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند است دانشگاه در سطوح ملی و بین‌المللی گفت: ظرفیت‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی در سطح منطقه و دنیا معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، در نخستین همایش بین‌المللی آموزش پزشکی میان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: آموزش و تأمین نیروی انسانی توانمند در ابعاد ملی و بین‌المللی یکی از مهمترین مأموریت‌ها و رسالت‌های دانشگاه علوم پزشکی است.

وی با اشاره به دیگر مأموریت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، از ارائه خدمات سلامت در سطوح ملی و بین‌المللی به عنوان یکی دیگر از این رسالت ها یاد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با بیان اینکه سه حوزه اصلی ماموریتی این دانشگاه، آموزش و تأمین نیروی انسانی در سطح ملی و بین‌المللی، ارائه خدمات سلامت در سطوح ملی و بین‌المللی و رعایت و ترویج ارزش‌های اسلامی و معنوی درحوزه‌های آموزش، پژوهش و درمان است، عنوان کرد: در بخش آموزش‌های بین‌الملل هم اکنون در این دانشگاه تعداد 472 دانشجو از ملیت‌های پاکستان، افغانستان، لبنان و عراق مشغول به تحصیل در رشته/مقاطعی نظیر پزشکی در دو مقطع MD و MBBS ، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، رادیولوژی و هوشبری به دو زبان انگلیسی و فارسی مشغول تحصیل هستند.

دکتر قدس عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در راستای ایجاد فرصت‌های ‌آموزشی و پژوهشی و تسهیلات هدفمند برای جذب متقاضیان بین‌الملل با ملیت‌های گوناگون با اتکا به توانمندی‌های عظیم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، فرصتی فراهم آمده است تا گام مهمی در پرورش استعدادهای علمی و نیروهای متخصص کارآزموده در حوزه سلامت در عرصه بین‌الملل برداشته شود که نه تنها موجب تقویت بنیه علمی فارغ التحصیلان در سطح استاندارهای ملی و منطقه‌ای است؛ بلکه موجب افزایش تعداد دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی و با ملیت‌های گوناگون و متعاقب آن افزایش گستره تعاملات میان فرهنگی بین این دانشجویان می‌شود.

رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: نگاه ما در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هریک از فارغ التحصیلان این دانشگاه به‌عنوان سفیرانی است که معرف دانش و فرهنگ ایرانی اسلامی کشور عزیزمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تأکید بر لزوم توجه به جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه و ظرفیت موجود در این زمینه، افزود: در بحث بازاریابی و جذب دانشجویان بین‌اللمل باتوجه به فضای رقابتی موجود در سطح بین‌الملل نیاز است تا از ظرفیت‌های کارگزاران در حوزه فعالیت آنها با توجه به نیاز کشورهای جامعه هدف نه تنها به‌عنوان مسئله‌ای آموزشی بلکه به‌عنوان راهکاری استراتژیک برای غلبه بر تبلیغات احیانا منفی کشورهای معاند در راستای انعکاس حقیقت و واقعیت جامعه ایرانی – اسلامی در سطح بین‌الملل است.

دکتر قدس اضافه کرد: با توجه به اینکه ایران عزیزمان کشوری اسلامی بوده و از استانداردهای امنیتی بالایی برخوردار است؛ مقصد متقاضیان بین‌الملل در سطح منطقه نیز هست. در خصوص شهر سمنان، فرهنگ تعاملی شهروندان با دانشجویان غیرایرانی موجب شده تا این دانشجویان و به ویژه دانشجویان دختر احساس رضایتمندی و آرامش از ادامه تحصیل در این شهر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته در کنار آموزش پزشکی به دانشجویان بین‌الملل، آموزش زبان و فرهنگ والای ایرانی اسلامی است که امید است این دو مهم در کنار یکدیگر موجب پرورش متخصصانی متعهد و پایبند به اصول اسلامی شود؛ به‌گونه‌ای که دامنه تعاملات میان فرهنگی بین کشورهای متبوع این دانشجویان و جمهوری اسلامی ایران در آینده رو به افزایش باشد. برای انجام این مهم همکاری‌های صورت گرفته در سطح وزارت متبوع و سازمان امور دانشجویان از اهمیت چشمگیری برخورداراست.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان بیان کرد: با توجه به سیاست‌های بین‌المللی‌سازی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و اقداماتی که تاکنون در سطح دانشگاه و خارج از مرزهای جغرافیایی کشور در جریان است تعامل روز افزون با دانشگاه های پیشرو مانند دانشگاه تهران، دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه ادیان و مذاهب قم، بروزرسانی سامانه Educationiran موجب معرفی هرچه بیشتر توانمندی‌های دانشگاه به نحوی که متقاضیان بتوانند به صورت مستقل در این دانشگاه ثبت نام کرده، می‌شود و همچنین از طریق روابط میان دانشگاهی براساس علایق خود بتوانند از خدمات آموزشی سایر دانشگاه‌های کشور نیز بهره‌مند شوند.

دکتر قدس ابزار امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تمهیدات اندیشه شده بزودی وارد بازار جذب دانشجوی بین‌الملل از کشورهای آفریقایی نظیر غنا و همچنین کشور هندوستان شده و میزان پذیرش دانشجو از سایر کشورهای منطقه مانند عراق و پاکستان را افزایش داده و تعاملات آموزشی و فرهنگی خود را با این کشورها گسترش دهد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =