آمریکا آیفون‌های شهروندان روسی را هک کرده؟

زومیت نوشت: روسیه ادعا می‌کند سازمان NSA ایالات‌متحده، آیفون‌ شهروندان روس و دیپلمات‌های خارجی مستقر در این کشور را هک کرده است.

دولت روسیه می‌گوید آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده (NSA) آیفون شهروندان روسی را هک و اپل با ارائه‌ی دسترسی غیرمجاز به این سازمان به روند مذکور کمک کرده است.

رویترز گزارش داده که ادعای روسیه ازسوی سرویس امنیت فدرال این کشور (FSB) مطرح شده است. این سرویس می‌گوید، نقشه‌ی آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده (NSA) را در بدافزارهای ناشناخته‌ی برای دسترسی به آسیب‌پذیری‌های موسوم‌به BackDoor (در پشتی) در گوشی‌های ساخت اپل کشف کرده است.

FSB ادعا می‌کند چند هزار آیفون ازجمله گوشی‌های مشترکان داخلی روسیه به بدافزار ساخت NSA آلوده شده‌اند. سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین اظهارداشت گوشی‌های متعلق به دیپلمات‌های خارجی مستقر در روسیه، اعضای ناتو، سوریه و چین هدف قرار گرفته‌اند.

FSB معتقد است هک آیفون‌های شهروندان روسی، رابطه‌ی نزدیک اپل و NSA را نشان می‌دهد. به‌نوشته‌ی 9to5Mac، احتمال دارد هک آیفون‌ها به‌عنوان منبعی برای کسب اطلاعات درمورد حمله به اوکراین انجام شده باشد.

مدت کوتاهی پس‌از اعزام نیروهای روسیه به اوکراین در سال گذشته، جاسوسان ایالات‌متحده و بریتانیا با کشف و افشای اطلاعاتی که براساس آن، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه قصد حمله به اوکراین را داشت، ادعا کردند اطلاعاتی دراین رابطه به‌دست آورده‌اند؛ اطلاعاتی که هنوز نمی‌دانیم ازطریق چه روشی جمع‌آوری شده‌اند.

دولت روسیه اوایل سال جاری، استفاده از آیفون را برای مقامات خود ممنوع کرد و تا یکم آوریل به آن‌ها مهلت داد گوشی خود را تعویض کنند. پوتین می‌گوید شخصاً از هیچ گوشی هوشمندی استفاده نمی‌کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =