پانا نوشت:

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی تهران از راه اندازی گشت تست الکل رانندگان از اواسط آبان ماه خبر دادو گفت:خودروهای تست الکل رانندگان خریداری و مجهز شده و از رانندگان مشکوک به مصرف الکل در همان لحظه اول آزمایش گرفته می شود.
سردار حسین رحیمی اظهار داشت:تست اعتیاد و سلامت از نیمه دوم شهریور ماه در تهران آغاز شد و پلیس در زمینه اجرای قانون هیچ گونه اغماضی نخواهد داشت.
وی تاکید کرد:دستگاه های تست الکل و اعتیاد خریداری شده است و تیم های ویژه ای برای این امر در نظر گرفته شده اند. پلیس با استفاده کنندگان از قرص های روانگردان و مواد مخدر به شدت برخورد می کند و پلیس بدون اغماض و گذشت با این نوع رانندگان برخورد می کند.
وی تصریح کرد:تجهیزات فنی مورد نیاز در زمینه تست اعتیاد رانندگان خریداری شده و در حال حاضر پلیس در انتظار تجهیز خوردوهایی خریداری شده است.
وی تاکید کرد:افرادی که در حین رانندگی از مواد مخدر استفاده کنند علاوه بر جریمه 200 هزار تومانی،به مدت شش ماه از رانندگی محروم می شوند و پرونده آنان به مراجه قضایی ارجاع داده می شود.
رییس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد:طبق قانون جدید به زودی با استقرار تیم های ویژه ای که از سوی بهداری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ماموریت دارند، با رانندگانی که حالت عادی در رانندگی نداشته از آنان تست الکل، مواد مخدر و روان گردان اخذ و در صورت مثبت بودن 200 هزار تومان جریمه و گواهینامه آنان نیز به مدت 6ماه ضبط خواهد شد.
وی اذعان داشت:سختگیری های پلیس و اصرار بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در راستای ایمنی و سلامت رانندگان و افراد جامعه است تا موجب بروز مشکلات عدیده ای نشوند.
45232
 

کد خبر 177362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  3 2
  بسیار عالی است. معمولا رفتارهای خطرناک در حین رانندگی یا ناشی از الکل است یا ناشی از مواد روانگردان که باید وسیله آزمایش هردو به صورت سیار در شهر و جاده ها موجود باشد.
 • سید ناصر IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۷
  2 2
  به نام خدا : خیلی زشت است بعد از 33 سال از شزوع حکومت اسلامی و ورود 2 نسل جدید در کشور تجهیزات شناسایی مصرف الکل خریداری و مورد استفاده پلیس راه قرار گیرد چرا؟ شاید یکی از دلایلش این باشد که عوامل تدوین سیاستهای فرهنگی و آموزشی در حوزه علمیه و مراکز پژوهشی نه تنها کاری نکرده اند بلکه بیشتر به سیاست بازی توجه کرده اند .
 • بدون نام IR ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۸
  1 0
  لطفا این تست الکل را از این راننده های جاده اوشان فشم میگون هم بگیرید.