تشدید نظارت بر واحدهای خبازی مازندران در تعطیلات نیمه خرداد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: تیم های نظارتی استان مازندران در ایام تعطیل نیمه خرداد بر وضعیت نانوایی های استان نظارت بیشتری خواهند داشت.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، دبیر کارگروه آرد و نان و مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اظهار داشت: در راستای اجرای سیاستهای دولت در حوزه هوشمندسازی یارانه آرد و نان و دستورات استاندار مازندران مبنی بر لزوم نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی ، تیم های نظارتی استان به منظور پیشگیری از انجام تراکنش های نامتعارف و متعاقب آن کسر سهمیه آرد خبازی ها و بروز مشکلاتی در تامین نان شهروندان در ایام تعطیل نیمه خرداد به مراقبت و نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی می پردازند.

عباس علی وفائی نژاد با اشاره به ورود مسافرین به استان در تعطیلات پیش رو اظهار داشت: تیم های نظارتی استان متشکل از بازرسان دستگاه های ذیربط از جمله فرمانداری ها ، جهاد کشاروزی ، صمت ، بهداشت و اتحادیه های خبازان در تعطیلات نیمه خرداد بر وضعیت نگهداری ، توزیع آرد ، تولید و ارائه نان به شهروندان و مسافرین ، رعایت ساعت کار و رعایت ضوابط شناورسازی سهمیه آرد در خبازی ها نظارت بیشتری دارند.

وی در خصوص طرح شناورسازی سهمیه آرد خبازی ها اظهار داشت: پس از رصد و پایش عملکرد هر واحد خبازی از طریق سامانه نانینو در وزارت امور اقتصادی و دارایی، درصورت هرگونه مغایرت درعملکرد و عدم رعایت ضوابط ابلاغی، سهمیه واحدهای خبازی بصورت هوشمند تعدیل خواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران همچنین با تشکر از نانوایانی که مطابق دستورالعمل های ابلاغی و با رعایت ساعت کار به پخت و عرضه نان به شهروندان می پردازند افزود: نانوایانی که دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تولید و عرضه نان، انجام تراکنش های متعارف ، استفاده صحیح از دستگاه کارتخوان هوشمند و رعایت ساعت کار ، تعطیلات ماهانه و پخت نان به مقدار سهمیه تعریف شده را در عملکرد خود لحاظ نمودند، ضمن برخورداری از 30 درصد کارمزد روزانه پخت نان، در پایان هر دوره 10 درصد نیز به سهمیه آرد آن ها افزوده خواهد شد.

وفائی نژاد با اشاره به اینکه اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان یکی از مهمترین برنامه های هدفمندی یارانه ها و مدیریت هوشمند بر عملکرد فعالان این بخش می باشد تاکید کرد: در راستای اجرای این طرح بزرگ که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال پیاده سازی می باشد ضمن بررسی نحوه عمل این سامانه تیم های رصد و پایش با بررسی کارشناسی آن نقاط ضعف سامانه را شناسایی و در قالب گزارش های مدون به مراجع ذیربط اعلام و اصلاحات لازم صورت گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای کامل این طرح و همراهی خبازان زحمتکش در آینده شاهد شرایط مطلوب تری در افزایش تولید نان و ارتقای کیفیت و رضایتمندی شهروندان عزیز باشیم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1773796

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =