ویژگی «سلامت‌باطری» بالاخره به اندرویدی‌ها رسید!

iOS دارای یک ویژگی سلامت باتری است که به عنوان یک ویژگی بومی در اندروید برای نشان دادن حداکثر ظرفیت باتری دستگاه وجود ندارد. با این حال، اندروید ۱۴ زمانی که نسخه نهایی آن منتشر شود، می تواند آن را به همه دستگاه های اندرویدی بیاورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، میشال رحمان، EIC پیشین XDA-Developers فاش کرده است که گوگل برخی از API های BatteryManager جدید را به نسخه بتا اندروید ۱۴ اضافه کرده است. دو مورد از آنها APIهای عمومی هستند - برای ارائه اطلاعات در مورد تعداد چرخه و وضعیت شارژ استفاده می شوند - در حالی که بقیه APIهای سیستمی هستند که تاریخ ساخت، تاریخ اولین استفاده، خط مشی شارژ و وضعیت سلامت دستگاه را گزارش می کنند.

رحمان گزارش می‌دهد که هر برنامه‌ای با مجوز BATTERY_STATS می‌تواند این APIهای سیستم را فراخوانی کند، اما این برنامه‌ها فقط در دستگاه‌های Pixel دارای Android ۱۴ Beta ۲ یا بالاتر در دسترس هستند. توسعه دهنده Narek اپلیکیشنی به نام Batt توسعه داده است که از این API های جدید برای گزارش سلامت باتری و چرخه شارژ گوشی هوشمند استفاده می کند. می‌توانید آن را از GitLab دانلود کنید و اگر اندروید ۱۴ دارد آن را روی دستگاه خود امتحان کنید.

ویژگی «سلامت‌باطری» بالاخره به اندرویدی‌ها رسید!

در اینجا امیدواریم که گوگل یک ویژگی سلامت باتری مناسب را به اندروید ۱۴ پایدار اضافه کند تا مجبور نباشید برای بررسی وضعیت سلامت باتری دستگاه خود به برنامه هایی مانند Batt تجهیز کنید.

منبع: GSMARENA

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1773897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =