نورالینک مجوز انجام آزمایش انسانی را اخذ کرد!

دیجیاتو نوشت: طبق گزارشی پس از دریافت تأییدیه سازمان غذا و دارو، ارزش این استارتاپ به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

نورالینک، استارتاپ ایمپلنت مغزی ایلان ماسک که دو سال پیش در دوره جمع‌آوری سرمایه خصوصی خود نزدیک به ۲ میلیارد دلار ارزش داشت، اکنون براساس گزارشی، از نظر معاملات انجام‌شده ارزشی در حدود ۵ میلیارد دلار دارد.

استارتاپ متعلق به ایلان ماسک اوایل ماه جاری موفق شد تا مجوز آزمایش بالینی انسانی خود را از سازمان غذا و داروی (FDA) دریافت کند و رویترز در گزارش خود ذکر می‌کند که همین موضوع باعث شده است ارزش نورالینک از آن زمان به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کند.

چالش‌های پیش روی نورالینک برای تجاری‌سازی ایمپلنت خود

نورالینک مجوز انجام آزمایش انسانی را اخذ کرد!

بااین‌حال به گفته کارشناسان، نورالینک هنوز چندین سال تا زمان دریافت مجوز استفاده تجاری از ایمپلنت مغزی خود فاصله دارد. به گفته «کیپ لودویگ»، مدیر برنامه مهندسی عصبی مؤسسه ملی بهداشت ایالات‌متحده (NIH)، در خوشبینانه‌ترین حالت، تجاری‌سازی ایمپلنت مغزی Neuralink حداقل ۱۰ سال دیگر طول خواهد کشید.

این استارتاپ همچنین با چالش‌های دیگری مانند تحقیقات فدرال به‌دلیل سوء‌استفاده از میمون‌ها مواجه است.

رویترز براساس یک ایمیل، در ادامه گزارش خود توضیح می‌دهد که پس از دریافت تأییدیه FDA، نورالینک به‌دنبال فروش سهام خود با قیمت ۵۵ دلار به سرمایه‌گذاران خصوصی بود که ارزش کلی‌اش را به ۷ میلیارد دلار می‌رساند. بااین‌حال نمی‌دانیم این استارتاپ متعلق به ایلان ماسک موفق به فروش سهامش با این قیمت شده است یا خیر. ارزش کنونی ۵ میلیارد دلار براساس معاملات انجام‌شده است.

نورالینک مجوز انجام آزمایش انسانی را اخذ کرد!

ماسک برای پروژه ایمپلنت مغزی نورالینک ایده‌های بلندپروازانه‌ای دارد و می‌گوید از این تراشه می‌توان برای درمان چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی در افراد سالم و ناتوان کمک گرفت. او حتی او مدعی شده است که از این فناوری می‌توان برای وب‌گردی یا تله‌پاتی نیز استفاده کرد.

در آخر باید اشاره کرد که شرکت Synchron نیز در سال ۲۰۲۱ موفق شد مجوز مربوط به آزمایش رابط مغز و کامپیوتر خود را از FDA دریافت کند و سال گذشته اولین پروژه کاشت تراشه خود را روی یک بیمار آمریکایی انجام داد.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1774650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =