کمک یک میلیاردی «ازکی» برای زلزله‌زدگان خوی

شرکت ازکی با همراهی کاربران خود، بیش از یک میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌ زدگان خوی جمع‌آوری کرده و قرار است این مبلغ از طریق خیریه «نیکان» برای بازسازی واحدهای مسکونی که در زلزله خوی به طور کامل تخریب شده بودند، استفاده شود.

در اطلاع‌ رسانی قبلی ازکی عنوان شده بود به میزان مبلغی که کاربران ازکی به لزلزله‌زدگان خوی کمک کنند، ازکی نیز به همان اندازه کمک خواهد کرد. این کمپین خیریه طی دو ماه (اسفند و فروردین) انجام شد که ۲۱۵۰۵ نفر از کاربران ازکی به مردم زلزله‌زده خوی کمک کردند. میزان مبلغ جمع شده از سوی کاربران، ۵۸۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان (پانصد و هشتاد و پنج میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان) است. شرکت ازکی دات کام نیز به همان میزان کمک شده از سوی کاربرانش (۵۸۳،۷۴۰،۰۰۰ تومان)، کمک خواهد کرد و آن را به خیریه نیکان پرداخت می‌کند.

بنابراین، مبلغ نهایی پرداخت شده از سوی شرکت ازکی ۱,۱۷۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان (یک میلیارد و صد و هفتاد و یک میلیون و سیصد هزار تومان) خواهد بود.

نحوه هزینه مبالغ جمع‌آوری شده

همانطور که گفته شد، قرار است مبالغ جمع‌آوری شده توسط ازکی به خیریه نیکان داده شود. خیریه نیکان نیز قرار است با همکاری سازمان‌های مردم نهاد خوی اقدام به بازسازی حدود ۲۰۰ واحد مسکونی کند. نحوه نیازسنجی واحدهای واجد شرایط برای بازسازی نیز به این صورت است که خیریه نیکان با کمک «انجمن خیرین مسکن ساز خوی» اقدام به شناسایی واحدهای تخریب شده کرده است. برای انتخاب این ۲۰۰ واحد مسکونی، معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از اینکه اولویت با افرادی است که قبلا برای بازسازی واحد مسکونی خود از نهاد و یا شخص دیگری کمک نگرفته باشند، درصد تخریب واحد مسکونی بالا باشد و…

با توجه به معیارهای مورد نظر خیریه نیکان، ۲۰۰ واحد مسکونی در روستاهای اطراف خوی که در شعاع ده کیلومتری این شهر قرار گرفته‌اند، شناسایی شده و عملیات بازسازی آن‌ها تا زمستان ۱۴۰۱۲ به پایان خواهد رسید.

جزییات کمک‌های صورت گرفته از سوی کاربران ازکی

طبق اعلام قبلی، کاربران ازکی پس از انتخاب بیمه شخص ثالث مورد نظر خود و پیش از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، می‌توانستد با انتخاب گزینه «به نسخه چاپی نیاز ندارم» و سپس گزینه «کمک به زلزله‌زدگان خوی»، مبلغ ۳۰ هزار تومان به زلزله‌زدگان خوی کمک کنند. استقبال کاربران اما فراتر از پیش‌بینی‌ها بود و علاوه بر تمدید یک ماهه، کاربرانی که قصد خرید بیمه موتور سیکلت ( ۳۰ هزار تومان) و مسافرتی (۵ هزار تومان) را داشته‌اند نیز می‌توانستند به مردم خوی کمک کنند. جزییات کمک کاربران ازکی به شرح زیر است:

  • ۱۸ هزار و ۱۲۰ نفر از خریداران بیمه شخص ثالث به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند.
  • تعداد کاربرانی که در دسته بیمه مسافرتی به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند، ۲ هزار و ۳۸۰ نفر بودند.
  • هزار و پنج نفر از خریداران بیمه موتور سیکلت نیز به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند.

بنابراین در مجموع، ۲۱۵۰۵ نفر از کاربران ازکی به مردم زلزله‌زده خوی کمک کردند که میزان مبلغ جمع شده، ۵۸۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان (پانصد و هشتاد و پنج میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان) است.

میزان کمک نهایی برای زلزله‌زدگان خوی

شرکت ازکی نیز مبلغ ۵۸۵،۶۵۰،۰۰۰ تومان کمک خواهد کرد و آن را به خیریه نیکان پرداخت می‌کند. بنابراین مبلغ نهایی پرداخت شده از سوی شرکت ازکی ۱,۱۷۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان (یک میلیارد و صد و هفتاد و یک میلیون و سیصد هزار تومان) خواهد بود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1775076

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =