ظریف در گفت‌وگو با «خبرآنلاین»: چه کسی باور می‌کند درباره زنگنه چنین تعبیری به کار ببرم؟

دکتر محمدجواد ظریف، وزیر سابق امور خارجه، اظهارنظر منتسب به او درباره بیژن زنگنه، وزیر سابق نفت که توسط مالک شریعتی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نقل شده را کذب محض خواند.

  • ظریف در گفت‌وگو با «خبرآنلاین» تاکید کرد: آنچه در جلسه نمایندگان مجلس گفتم اینست که آقای مهندس زنگنه باید به دولت و نهادهای نظارتی درباره عملکرد حوزه خود در نفت و انرژی پاسخگو باشد نه سیاست خارجی. عدم پرداخت بدهی ترکمنستان ضربه‌ای در سیاست خارجی بود اما مهندس زنگنه مسئول این زیان نیست.

  • وزیر سابق امور خارجه افزود: به نمایندگان مجلس گفتم شما باید قانونی که در حوزه سیاست خارجی، ظرفیتی برای وزارت امور خارجه در پیگیری این امور قائل نیست را تغییر دهید، نه اینکه مهندس زنگنه را مسئول بدانید.

  • وزیر سابق امور خارجه با اشاره به پرداخت بدهی ترکمنستان از طریق آزادی مقداری از منابع بلوکه‌شده ایران در عراق، ادامه داد: این دست خبرسازی‌ها کاملا نشان می‌دهد که چون قافیه به تنگ آمده، سناریوی نخ‌نمای جعل و اکاذیب را پیش گرفته‌اند. گرچه چه کسی باور می‌کند من درباره یکی از چهره‌های برجسته دولت چنین تعابیری به کار ببرم؟

  • ظریف تاکید کرد: به هیچ وجه تعبیر خیانت را درباره کسی به کار نمی‌برم چه برسد درباره یک عضو کابینه، باسابقه درخشان و مملو از تلاش و وطن‌دوستی مانند آقای مهندس زنگنه.

  • گفتنی است مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مدعی شده که دکتر ظریف سال ۹۹ در جلسه با او و جمعی از نمایندگان در دفترش، زنگنه را متهم به خیانت در ماجرای ترکمنستان ‎کرده است.

بیشتر بخوانید:

2323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1776273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =