تمجید «مادورو» از «حاج‌قاسم» برای کشف «حمله وحشیانه‌ سایبری» آمریکا به ونزوئلا

فارس نوشت: در جریان دیدار رئیسی با همتای ونزوئلایی خود، مادورو به حمله وحشیانه آمریکا به زیرساخت‌های انرژی ونزوئلا اشاره کرد و از نقش سردار شهید سلیمانی در کشف این حمله سایبری گفت.

  • در جریان دیدار سید ابراهیم رئیسی با همتای ونزوئلایی خود که در جریان برنامه‌های سفر رسمی رئیس جمهور به این کشور برگزار شد گفت‌وگوهای قابل توجهی انجام شد که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است:

سردیس ژنرال سلیمانی در مقبره سیمون بولیوار

  • در بخشی از این دیدار رئیسی از سیمون بولیوار تمجید کرد و بعد هم از حاج قاسم گفت که نماد مقاومت در مقابل نظام سلطه و چپاول اموال ملتها بود.
  • مادورو هم ضمن تایید سخنان رئیس جمهور کشورمان در مقابل به مسئله هک زیرساخت های ونزوئلا توسط آمریکا پرداخت و گفت: «من همواره به یاد ژنرال سلیمانی هستم و به او ادای احترام می‌کنم. حمله وحشیانه‌ای در سال ۲۰۱۸ از آمریکا به زیرساخت‌های انرژی ما کرده بودند. او به اکیپی دستور داد تا حمله سایبری را کشف کنند و کمک زیادی به ما کرد. خیلی‌ها در جریان نیستند. من هم ادای احترام می‌کنم و سردیس ایشان را در مقبره سیمون بولیوار نصب خواهیم کرد».

پیشرفت به جای بی ثباتی

  • مادورو همچنین در بخش دیگری از این دیدار با لحنی انقلابی و به قول خودشان ضد امپریالیستی گفت: « نه دنیای چند قطبی برعلیه امپریالیسم آمریکا و اروپا خواهد بود و در این سالها آمریکایی و غربی ها هرچه تلاش کردند ایران را بی ثبات کنند ولی ایران قوی تر و پیشرفته تر شد.»

۱۶ ساعت فاصله دوبرادر

  • در ادامه این دیدار رئیسی از مادورو دعوت کرد که دوباره به ایران بیاید. مادور هم ضمن استقبال از این دعوت گفت: ما و شما گرچه شانزده ساعت با پرواز با هم فاصله داریم ولی باهم برادر هستیم و متحدیم. من به‌زودی در خانه خودم، تهران، خواهم بود!

بریکس به جای دلار!

  • در این دیدار به مسئله افزایش حجم تجارت دو کشور نیز پرداخته شد و در این بخش نیز زمانی کهرئیسی گفت در مرحله اول باید حجم تجارتمان را به معادل ده میلیارد دلار برسانیم؛ مادورو در پاسخ گفت: « بله حجم تجارت ما باید در میان مدت به حدود ۱۰ میلیارد دلار برسد و شاید هم دیگر دلاری نباشد مثلا بشود «۱۰ میلیارد بریکس» و یا چیزی دیگر! مرحله بعد سقف ۲۰ میلیارد مطابق دلار!»

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1777316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =