عقب نشینی از یک ادعا در مورد خائن خواندن زنگنه از سوی ظریف/ گلایه بود، فقط !

با اینکه رسانه های دولت ادعا کرده بودند وزیر پیشین خارجه ، در قراردادهای انرژی، زنگنه را خائن خوانده است ،( و ظریف آن را تکذیب کرد) روزنامه دولت روایت دیگری از آن منتشر کرد.

روزنامه ایران نوشت: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگویی از محتوای نامه‌ گلایه‌آمیز جواد ظریف به روحانی درباره عملکرد زنگنه وزیر سابق نفت خبر داد.
بیگی‌نژاد در حالی به تشریح ماجرای گلایه ظریف از زنگنه پرداخت که اخیراً وزیر امور خارجه دولت دوازدهم این موضوع را تکذیب کرده بود. ظریف گفته بود: «چه کسی باور می‌کند من درباره زنگنه تعبیر خیانت را به کار برده باشم؟»
این نماینده مجلس با اشاره به جلسه تعدادی از نمایندگان با ظریف(وزیر وقت امور خارجه) در مورد روابط ایران و ترکمنستان گفت: این جلسه در محل وزارت امور خارجه با ظریف برگزار شد. وزیر امور خارجه در این جلسه از رفتار و تصمیمات زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم در قبال روابط ایران و ترکمنستان گله کرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظریف در نامه‌ای به روحانی از عملکرد وزارت نفت و زنگنه در مورد پرونده روابط ایران و ترکمنستان گلایه کرده بود. در این نامه تأکید شده بود که وزارت امور خارجه مشتری برای گاز ایران معرفی می‌کند و آقای زنگنه دست رد به سینه مشتریان گازی می‌زند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای سفارت ایران در ترکمنستان در جلسه اعلام کردند که ترکمن‌ها تهاتر کالا یا جاده‌سازی ایران در ترکمنستان را به جای بدهی ایران پذیرفتند اما آقای زنگنه اجازه نداد هیچ‌کدام از این راهکارها به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: رفتار آقای زنگنه به هیأت حاکم ترکمنستان بشدت برخورده بود لذا علیرغم تلاش وزارت امور خارجه به هیچ عنوان راضی به حل و فصل این پرونده نشدند.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1777474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =