بازار اجاره خانه راکد شد؟/ تمدید قرارداد اولویت اول مستاجران

​اکوایران نوشت : به گفته یک کارشناس امور ملکی، مستاجران تا جای ممکن سعی بر تمدید قرارداد خود و عدم جابه‌جایی دارند و ملک‌هایی را که رهن و اجاره آن کف بازار است انتخاب می‌کنند.

تجریش محله‌ای قدیمی در شهرستان شمیرانات است که در منطقه یک و شمال تهران قرار گرفته است. یک کارشناس امور ملکی در منطقه یک پایتخت با اشاره به افزایش اجاره‌بها در این محله می‌گوید: سال گذشته رهن کامل واحدی، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود اما در سال جاری با ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تمدید شده است.

یک کارشناس دیگر می‌گوید: با توجه به روند کاهشی دلار، بازار مسکن نیز وارد رکود شده و در حوزه فروش تنها ملک‌هایی که از قیمت عرف منطقه پایین تر است به فروش می‌رسد.

وی می‌گوید: در بازار رهن و اجاره، مستاجران تا جایی که امکان دارد سعی بر تمدید قرارداد خود و عدم جابه‌جایی دارند.سال گذشته یک ملک ۱۰۰ متری را می‌شد با ۷۰۰ الی ۹۰۰ میلیون تومان رهن کامل کرد اما در سال جاری این رقم به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیون تومان رسیده که اگر یک ساختمان با مشاعات و امکانات کامل با این زیربنا در نظربگیریم، به ۲ میلیارد و ۵۰۰ الی ۳ میلیارد تومان هم می‌رسد.

در محله تجریش، برای رهن یک واحد با ۱۰۵ مترمربع مساحت، یک میلیارد تومان و برای اجاره ماهانه آن ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

برای رهن یک واحد با ۹۲ مترمربع زیربنا، ۲۰۰ میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

رهن واحدی دیگر با ۱۸۰ مترمربع زیر بنا، ۸۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۴۰ میلیون تومان است.

taبیشتر بخوانید:

۲۲۰۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1779548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =