این افراد برای کارت به کارت باید مالیات بدهند

صدا و سیما نوشت:بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی، تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری تا ۲ روز آینده انجام می‌شود.

با توجه به اینکه عده‌ای از فعالان اقتصادی با حساب‌های شخصی خود کار تجاری انجام می‌دهند که این کار به نوعی فرار از مالیات تلقی می‌شود، بنابراین سازمان امور مالیاتی طرحی در حال اقدام دارد که حساب‌های بانکی افراد را به صورت شخصی و تجاری تفکیک کند و این کار تا دو روز آینده به اتمام می‌رسد.

مدیر نرم‌افزار بانک مرکزی در این باره گفت: با الگوریتم‌هایی که داریم حساب‌های تجاری و شخصی را شناسایی می‌کنیم و آن‌هایی که تراکنش‌های بالایی دارند به عنوان حساب تجاری شناسایی می‌شوند.

حسن میرزاپور گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی تا کنون ۲۴ بانک به طرح تفکیک حساب شخصی از تجاری پیوسته‌اند و ۶ بانک دیگر تا پایان خرداد ماه به این طرح متصل می‌شوند.

به گفته میرزاپور، ۱۷۸ هزار حساب شخصی شناسایی شده‌اند که فعالیت تجاری داشته‌اند در حالی که هیچگونه اطلاعات و پرونده‌ای در سازمان امور مالیاتی نداشته‌اند و در واقع به این طریق اقدام به فرار مالیاتی می‌کرده‌اند.

در این زمینه احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز گفت: برخی فعالان اقتصادی دستگاه‌های کارتخوان خودرا کنار می‌گذارند که برای تفکیک حساب تجاری از شخصی اگر به روش‌های دیگر غیر از دستگاه پوز با روش کارت به کارت و یا واریز به حساب از طریق برخی فعالان اقتصادی مانند پزشکان و سایر فعالان انجام شود، تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری به راحتی انجام می‌شود

گفتنی است، تا کنون بانک‌های سرمایه، سینا، قرض الحسنه مهر ایران، دی، ایران‌زمین و بانک ایران و ونزوئلا به طرح تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری نپیوستند که قرار است تا آخر ماه جاری آن‌ها هم بپیوندند

۲۱۷۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1779793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =