پیام رهبر طالبان به مناسبت عید قربان: تمام حقوق شرعی زنان تأمین شده است

«ملا هبت‌الله آخندزاده» رهبر طالبان امروز یکشنبه 4 تیرماه در پیامی به مناسبت عید سعید قربان گفت: با حاکمیت امارت اسلامی بخاطر نجات زنان از نکاح اجباری، در بدل بد دادن آنان و سایر ظلم های مروج اقدامات انجام شده و تمام حقوق شرعی آنان تامین شده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از باخترنیوز، در پیام رهبر طالبان آمده است:

نخست از همه برای همه شما عید سعید اضحی را تبریک می گویم. الله تعالی قربانی، صدقات، حج ها و خدمات تان را در راه اسلام و تمام اعمال حسنه تان را قبول بگرداند. آمین یا رب العالمین.

آرزو دارم که روزهای مبارک عید را با خوشحالی تجلیل نماییم و نماز عید، قربانی، حج و سایر عبادات را به طریقه احسن انجام دهیم.

در روزهای مبارک عید سعید اضحی که از یک سو وجیبه قربانی ادا می شود و از سوی دیگر در حرمین شریفین میلیون ها مسلمان از کشورهای مختلف جهان فریضه مبارک حج را انجام میدهند، از عبادت، اخوت و قربانی روزهای اند که اهل اسلام را به اتحاد و همدلی فرا می خواند و احساس قربانی و ایثار را برای ما در برابر الله تعالی میدهد.

از اینکه روزهای عبادت و قربانی در زمانی بالای ملت رنج دیده ما فرا می رسد که کشور ما صاحب نظام اسلامی و امنیت سرتاسری شده است، هموطنان ما باید شکر الله تعالی را بجا آورند تا مستحق انعامات بیشتر الهی شویم.

لله الحمد با حاکمیت امارت اسلامی، نظام اسلامی اعاده شده است. شریعت مقدس اسلامی اعلان و تطبیق شده است، برای ارتقای شعایر دینی و تقویت و گسترش مراکز دینی اقدامات صورت گرفته است. در تقنین، حکومتداری، قضاء، اقتصاد، فرهنگ و سایر عرصه های زندگی، اصلاحات دینی جریان دارد. همه این ها اهداف و ارزش های اند که برای دستیابی آن مردم مسلمان ما مبارزه طولانی کرده و قربانی های بزرگی را متقبل شده اند.

استقلال افغانستان یکبار دیگر به سطح ملی تامین و اخوت اسلامی و وحدت ملی تحکیم یافته است. هر گونه تعصبات تحت عنوان قوم، زبان و سمت از میان برده شده است، تمامیت ارضی کشور حفظ شده و از تمام سرحدات قاطعانه دفاع و حراست می شود. سرمایه های ملی کشور مانند عواید گمرکی و مالیاتی، معادن، زمین های امارتی، جنگلات و سایر ملکیت ها که سرمایه مشترک ملت است، از چنگال استفاده جویان شخصی و زورمندان بیرون شده و منحیث سرمایه بیت المال مصئون شده اند.

با حاکمیت امارت اسلامی بخاطر نجات زنان از نکاح اجباری، در بدل بد دادن آنان و سایر ظلم های مروج اقدامات انجام شده و تمام حقوق شرعی آنان تامین شده است. اقدامات مهم در زمینه اصلاح، حجاب و عقت زنان منحیث نیم پکیر جامعه و جلوگیری از اختلاط و سوق دادن آنان در مسیر با سعادت زندگی در سایه شریعت اسلامی انجام شده است. تاثیرات منفی بی حجابی و گمراهی مربوط زنان در بیست سال اشغال در حالت ختم شدن است. با صدور فرمان شش ماده ای در خصوص حقوق زنان حیثیت آنان منحیث انسان آزاد و باعزت اعاده شده و در زمینه های نکاح، میراث و سایر حقوق آنان تمام ادارات در راستای کمک به زنان مکلف شده اند.

با فعالیت محاکم شرعی، شریعت مقدس به گونه عملی تطبیق شده است. آن عده از احکام دینی، اوامر شرعی، حدود و قصاص که اجرای عملی آن امکان نداشت، لله الحمد اجرای آن را با چشم سر مشاهده می کنیم. همچنان فریضه بزرگ امربالمعروف و نهی عن المنکر عملاً انجام می شود. در این بخش در مطابقت به اصول دعوت اسلامی جهت اصلاح جامعه با درنظرداشت اصول اعتدال، مصلحت و شفقت اقدامات صورت می گیرد که به برکت آن با گذشت هر روز در جامعه اصلاحات به میان می آید و منکرات در حال ختم شدن است.

در بخش اقتصادی گفته می توانیم که تمام پیش بینی های که گویا در اینجا سقوط اقتصادی و بحران سرتاسری به میان می آید، به فضل الله تعالی غلط ثابت شد. به برکت اقدامات حکیمانه، اخلاص و شفافیت امارت اسلامی، جلو سقوط اقتصادی گرفته شد. در تاریخ معاصر کشور برای نخستین باز کشور از نگاه اقتصادی خودکفا شده است و ترتیبات مهم در بخش های بازسازی، زراعت، آّبیاری، سرک سازی، استخراج معادن و سایر عرصه ها آغاز و روی دست گرفته شده است.

امارت اسلامی به منظور پیشرفت بیشتر در بخش اقتصادی و از بین بردن مشکلات اقتصادی هموطنان، از تمام سرمایه گذاران و تاجران ملی می خواهد که با سرمایه گذاری در بخش های مختلف، مکلفیت شان را در زمینه های انکشاف و پیشرفت کشور اداء نمایند. امارت اسلامی در راستای تامین امنیت و رعایت سایر حقوق آنان متعهد است و تمام ادارات امارتی مکلفیت دارند که بخاطر رفاه و پیشرفت اقتصادی کشور برای سرمایه گذاران سهولت های لازم را فراهم کنند.

از اینکه در کشور ما چند دهه جنگ سپری شده و صدها هزار یتیم، بیوه و افراد فقیر باقی مانده اند، امارت اسلامی در راستای تامین حقوق و کمک به آنان تعهد قوی دارد. همچنان از هموطنان سرمایه دار و به خصوص از اقارب آنان می خواهم که یتیمان را فراموش نکنند و در زمینه های پرورش، تربیت و کمک به آنان توجه جدی نمایند. اینکه پس از چند دهه در تمام کشور امنیت سرتاسری آمده و نظام اسلامی حاکم شده است. بناً خواست من از آنهای که تهدید را متوجه امنیت می سازند، این است که زندگی آرام را در کنار هموطنان خویش آغاز و در تامین امن و ثبات کمک نمایند و برای منافع بیگانه گان امنیت به وجود آمده را آسیب نرسانند.

در زمینه جلوگیری از گداها اقدامات قابل ملاحظه صورت گرفته است و هزاران گدا که مستحق شناخته شده اند، به آنان از سوی امارت اسلامی کمک صورت می گیرد. اما در زمینه جلوگیری گداهای حرفوی و غیر نیازمند، به همکاری علمای کرام، امامان مساجد و سایر افراد مؤثر نیاز است که در زمینه های نادرست بودن عمل گدایی، آگاهی دهی گداها و تشویق آنان به کسب و کار اقدام نمایند.

به برکت اقدامات سازنده و مثمر امارت اسلامی کشت مواد مخدر به صفر تقرب کرده، که هموطنان شریف ما در روشنایی رهنمودهای اسلامی بدون تطمیع و همکاری جامعه بین المللی به معیشت بدیل روی آورند و فواید اقدام متذکره روز به روز برجسته می گردد. همچنان هر گونه تورید، تولید و استعمال مواد مخدر منع قرار داده شده که الحمدالله باعث نجات تعداد زیادی از هموطنان ما به ویژه قشر جوان ما از اضرار آن شده است.

شمار زیادی از ادارات مربوطه امارت اسلامی به منظور تداوی هموطنان ما که در جریان اشغال بیست ساله به مواد مخدر و سایر مواد نشه آور معتاد شده بودند، دست به کار شده اند و امور صحی، آگاهی دهی و برگشت آنان به زندگی عادی به گونه منظم جریان دارد.

چنانچه بسیاری از حقوق مردم مؤمن ما در جریان اشغال بیست ساله تلف و سرمایه های بیت المال از سوی زورمندان غصب شده، امارت اسلامی بخاطر جبران این آسیب ها کمیسیون استرداد زمین های غصب شده را ایجاد کرده است که تا اکنون هزاران جریب زمین غصب شده را تثبیت و از غصب خلاص نموده است. اینکه جلوگیری از ظلم غصب یک وجیبه عمومی است، بناً بالای تمام هموطنان صدا میزنم که با کمیسیون جلوگیری از غصب همکاری نمایند تا سرمایه های غصب شده مردم و بیت المال از غصب نجات یافته و حق به حقدار برسد.

امارت اسلامی از تمام جهان به ویژه با کشورهای اسلامی روابط حسنه و سازنده سیاسی و اقتصادی می خواهد و در این بخش مکلفیت خود را ادا کرده است. چنانچه ما در امور داخلی سایر کشورها مداخله نمی کنیم، به دیگران نیز اجازه نمی دهیم که تحت هیچ بهانه و عنوانی در مسائل داخلی ما دخالت نمایند و یا برای ما هدایت دهند.

توصیه من به مسئولین امارت اسلامی این است که در تمام بخش های حکومتداری برای خدمت، امنیت و آسایش مردم مؤمن ما مکلفیت های شان را با جدیت تعقیب نمایند. دروازه های خویش را بر روی مردم باز کنند، کارهای شان را به گونه احسن و عاجل اجراء نمایند، طوری با مردم برخورد ننمایند که آنان خود را از مسئولین بیگانه و یا کمتر احساس کنند. این همان ملتی است که در سلسله جهاد بیست ساله جان، مال، خانه و فرزندان خود را فدای مجاهدین می کردند و به هرگونه قربانی حاضر بودند. اکنون منسوبین امارت اسلامی در ابتلاء و آزمایش قرار دارند که با مردم چگونه برخورد را انجام می دهند. به مسئولین امنیتی هدایت من این است که در روزهای عید سعید اضحی در راستای تامین امنیت و آرامش مردم و خدمت به آنان توجه کامل نمایند و برای خوشحالی و آرامش هموطنان اقدامات لازم را انجام دهند. از خانواده های شهدا، معلولین و یتیمان عیادت نمایند و تا اندازه توان خویش به آنان کمک کنند.

هموطنان مؤمن!
حراست، پرورش و خدمت نظام اسلامی ما مسئولیت مشترک ما و شما می باشد، این نظام به قیمت خون هزاران شهید و تکالیف و قربانی های بی شمار مردم مجاهد ما به دست آمده است، بیایید که برای پاسبانی و حفاظت آن با اتفاق همه همت نماییم و مانند برادر در کنار همدیگر ایستاده شویم، دسایس دشمنان را خنثی سازیم، امنیت، آسایش، آبادی و خدمات مردمی را قدر کنیم و برای تقویت بیشتر آن دست به کار باشیم.

جای شکر است که دهها هزار حجاج از کشور ما به منظور ادای فریضه مبارک حج عازم بیت الله شریف شده اند. با اهتمام کامل از سوی مسئولین امارتی برای شان خدمات ارائه می شود و تمام سهولت های لازم برای شان فراهم شده است. از حجاج که از نقاط مختلف جهان به حرمین شریفین آمده اند می خواهم که برای تمام امت اسلامی و به ویژه به مردم و کشور رنج دیدۀ ما دعا نمایند تا الله تعالی سعادت و سربلندی دنیا و آخرت را نصیب شان گرداند.

مظالم اسرائیل بالای زنان، کودکان و مردم بی دفاع فلسطین را به الفاظ شدید محکوم می کنیم و از سایر کشورها می خواهیم که در راستای جلوگیری از این جنایت بزرگ و مظالم وحشیانه، مکلفیت خویش را اداء نمایند.

از مردم و حکومت اسلامی کشور سودان خواست ما این است که از اختلافات و جنگ های ذات البینی اجتناب ورزند و برای اتحاد، امنیت و برادری مشترکاً کار نمایند، در مجموع حل تمام مشکلات و نابسامانی های امت اسلامی در وحدت و اتفاق نهفته است که برای بدست آوردن این هدف بزرگ هر مسلمان مکلفیت دارد که باید آن را درک و به اخلاص و احساس آنرا ادا نماید تا دسایس حلقات مغرض و تفرقه انداز، خنثی و مردمان مسلمان از نعمت اتفاق و اخوت اسلامی مستفید شوند.

والسلام

در آخر یکبار دیگر عید سعید اضحی را به تمام مردم مؤمن و شریف خویش تبریک می گویم. الله تعالی ما را توفیق دهد تا تمام عیدها را همینگونه زیر سایه استقلال کامل و نظام اسلامی تجلیل نماییم.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1781804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =