صبوری از صفات بارز جانبازان است/ ایثارگری‌های جانبازان الگوی راه خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال ‌احمر همزمان با عید قربان با حضور در خیمه حجاج جانباز جنگ تحمیلی در صحرای منا با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد و یاد و خاطره همه مجاهدان و ایثارگران ایران اسلامی را گرامی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی در این دیدار به جایگاه والای جانبازان و شهدای جنگ تحمیلی در نزد مردم اشاره کرد و افزود: فرهنگ مجاهدت در راه خدا، ایستادگی در برابر ظلم و فداکاری برای پاسداری از میهن اسلامی مهمترین درس‌هایی است که می‌توان از این مکتب گرفت.

در این دیدار که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و برخی دیگر از مسئولان حج برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین معزی شهیدان را افتخار آفرینان و موجب افتخار ایران اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز باید کوشید تا فداکاری های آنان در هر حوزه و عرصه ای از خدمت، نسل به نسل منتقل شده و مورد غفلت واقع نشود.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین معزی افزود: جانبازان با حضور خود در میادین خطر و آماده‌ بودن‌ برای‌ شهادت‌، در واقع با خداوند سبحان معامله‌ کرده‌اند.

وی در بخش بعدی سخنان خود صبوری و شجاعت را ازجمله صفات بارز و برجسته جانبازان دانست و افزود: شجاعت و دلاوری‌های شما بزرگواران باعث شد تا جمهوری‌اسلامی ایران در برابر رژیم بعث که مورد حمایت تمام ابرقدرت جهان بود، پیروز شود.

وی صبوری را از دیگر صفات برجسته جانبازان و برآمده از معارف دینی و تاسی از سیره رفتاری معصومین علیه السلام دانست.

صبوری از صفات بارز جانبازان است/ ایثارگری‌های جانبازان الگوی راه خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر است

نماینده رهبر معظم انقلاب در بخش دیگر سخنان خود با تقدیر از جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های جانبازان در هشت‌سال دفاع مقدس، عزت و قدرت جهانی و بین‌المللی، آسایش در زندگی اجتماعی و امنیت موجود در کشور را برگرفته از عنصر ایمان و اعتقاد دانست و خاطرنشان کرد: آنچه توانست این معیارها و شاخص‌های اصلی یک جامعه را در کشور به وجود آورد، رشادت‌ها و دلاوری‌های شهیدان و جانبازان بوده است.

وی در ادامه ایثارگری‌های شهدا و جانبازان را یک الگوی راه برای خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر برشمرد، تصریح کرد: فعالیت‌های همچون خدمت داوطلبانه خانواده جمعیت هلال احمر در حج نمونه‌ای از ایثارگری‌ها است که الگوی گرفته از دلاوری و رشادت‌های شما بزرگواران است.

وی همچنین با بازخوانی بخشی از وصیتنامه‌ یک شهید خاطرنشان کرد: در یک مسجدی در غرب تهران سخنرانی می‌کردم، آن‌جا وصیتنامه‌ای از یک شهید خواندم با این مضمون که "خدایا تو می‌دانی که اگر خانه، پدر و مادر و آسایش خود را رها کردم، فقط برای تو بوده است، خدایا از این که کلمه من را به کار می‌برم، مغفرت می‌طلبم." این عبارت‌ها در منابع عرفانی ما نیز کم‌نظیر است، به راستی شهدا، عرفایی بوده‌اند که در فتح و فتوح امام خمینی (ره) به میدان زندگی و میدان جنگ آمدند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پایان یادآور شد: سنت حسنه دیدار با خانواده شهدا را از رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظه العالی آموخته ایم و سرلوحه فعالیت های خود و هلال احمر قرار داده و به یاری پرودگار متعال ادامه خواهد یافت.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1783744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =