پشت پرده تخریب سیداحمد خمینی به روایت روزنامه دولت

ایران نوشت: چندی پیش محمدعلی انصاری از اعضای قدیمی مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) در مصاحبه ای تلویزیونی روایت نسبتاً مفصلی از جریان عزل آیت‌الله منتظری مطرح کرد و در بخشی از صحبت‌هایش به نقش برخی اعضای بیت وی در ایجاد انحراف در برابر امام (ره) اشاره کرد.

او گفت: « افرادی در کنار ایشان{ آیت‌الله منتظری} و در دفتر ایشان بودند که با حضرت امام از جهت فکری و سیاسی زاویه داشتند و بعضاً هم کارهایی کرده بودند که در دفاع از خودشان مجبور بودند که عقیده خودشان را به یک جایی متکی کنند که آن اتهامات از آنها برداشته شود تا اگر یک روزی در چنگال عدالت گرفتار شدند، یک حامی محکمی داشته باشند و بتوانند خودشان را حفظ کنند. پیرامون ایشان این مسائل بود و جریانی که شکل گرفت، زاویه‌ ایشان نسبت به مسائل کشور و جنگ و حوادث سیاسی کشور و مسائل مربوط به برخورد با ضدانقلاب و امثالهم از دید امام پنهان نبود».

یک هفته بعد از مصاحبه انصاری، تلویزیون ایران اینترنشنال مدعی شد به فیلمی دست یافته که رسانه ضدانقلاب «عبدی مدیا» (متعلق به عبدالله عبدی) به طور اختصاصی در اختیار این شبکه قرار داده است. محتوای این فیلم ادعایی سخنان مرحوم حاج احمد خمینی درخصوص حکم ارتداد سلمان رشدی و لزوم اجرای این حکم است؛ پس از این گزارش نیز، برخی اعضای شبکه جریان تجدیدنظرطلب داخلی اولاً همان محتوای القایی گزارش شبکه تروریستی ایران اینترنشنال و ثانیاً تصویرسازی سنتی بیت منتظری علیه یادگار امام (ره) را ادامه دادند.

شراکت با تروریست‌های اینترنشنال
مسأله جالــــــــــب توجه امــــــا پیمــــــان‌کاری «ایران‌اینترنشنال» در این پازل است؛ به ناگاه و بدون قرینه‌ تقویمی، این رسانه به سوژه‌ای پرداخته که معمولاً همزمان با سالگرد حکم تاریخی حضرت امام(ره) درخصوص سلمان رشدی یا حتی سالگرد فوت مرحوم حجت‌الاسلام سید احمد خمینی که هر دو در ماه‌های انتهایی سال رقم خورده است(بهمن و اسفند) به آن پرداخته می‌شود؛ این درحالی است که با توجه به ارجاعات متعدد به آرشیو در این ویدئو، به نظر می‌رسد به همین دلیل تهیه آن تا چند روز پس از انتشار مصاحبه انصاری طول کشیده است.
پرواضح است که کلیپ تهیه شده از سوی ایران‌اینترنشنال که خود مدعی است آرشیو آن از سوی «عبدی مدیا» ارائه شده، اساساً یک ویدئوی سفارشی به قصد تخریب یادگار امام(ره) بوده و پاسخی به افشاگری‌های اخیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) درباره بیت آیت‌الله منتظری است. چه آنکه حتی تهیه‌کنندگان این سناریو در همین ویدئو که موضوع آن به ظاهر ماجرای سلمان رشدی است، نتوانستند بغض خود را نسبت به رسوا شدن نفوذی‌های بیت منتظری پنهان کنند.
اما مهمترین سؤالی که پیش می‌آید این است که اساساً چه کسانی در داخل کشور حافظ منافع نفوذی‌های ضربه خورده دهه شصت در بیت آیت‌الله منتظری هستند که امروز در شراکت با رسانه‌ بدنامی چون اینترنشنال به تبلیغ علیه یادگار امام(ره) می‌پردازند.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1783945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =