دستور وزیر آموزش‌ و پرورش برای حل مشکل دانش‌آموز نابینا که از آزمون محروم شد

تسنیم نوشت: با انتشار فیلمی از گریه‌های دانش‌آموز نابینا در آزمون مدارس نمونه دولتی به دلیل عدم اختصاص منشی به او از سوی آموزش و پرورش منطقه مربوطه، وزیر آموزش و پرورش دستور حل مشکل او را صادر کرد.

در روزهای اخیر فیلمی در توییتر کمپین معلولان منتشر شد که گریه‌های دانش‌آموزی نابینا در شهر فلاورجان استان اصفهان را نشان می‌داد.

آموزش و پرورش منطقه مربوطه به این دانش‌آموز برای حضور در جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی منشی اختصاص نداده و این دانش‌آموز از جلسه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اخراج شده بود.

در پی انتشار این فیلم در فضای مجازی، رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش با صدور دستور ویژه خواستار حل مشکل این دانش‌آموز شد.

طبق اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، با دستور صحرایی جوانب کار بررسی و مشخص شد با وجود اینکه در فرآیند ثبت‌نام این دانش‌آموز گزینه «نیاز به منشی» انتخاب نشده بود، با این حال متصدی برگزاری آزمون موظف بوده مقدمات برگزاری آزمون او را فراهم سازد و بر همین اساس، با متصدی یاد شده به دلیل ناهماهنگی برخورد قانونی صورت پذیرفت.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در تماس تلفنی با والدین این دانش‌آموز، ضمن دلجویی از آن‌ها اعلام کرد که وزیر آموزش و پرورش، پس از اطلاع از موضوع با استفاده از اختیارات خود دستور حل مشکل این دانش‌آموز را صادر کرد.

طبق اعلام حمید طریفی حسینی؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، این دانش‌آموز مجدد فرصت شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی را خواهد داشت و در صورت کسب نمره علمی لازم امکان ثبت‌نام خواهد داشت و اگر ظرفیت مدرسه هم تکمیل شده باشد برای او ظرفیت باز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ببینید | گریه‌های دردناک‌ دختر نابینا به دلیل نداشتن منشی و اخراج از جلسه امتحان!

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1785385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =