اظهار نظر امروز ابراهیم رئیسی درباره پلیس بین المللی نشان می دهد هنوز دستگاه قضایی به بازگشت داوطلبانه خاوری به ایران، امیدوار است

موضوع بازگرداندن محمودرضا خاوری، مدیرعامل سابق بانک ملی ایران که به دلیل فساد مالی 3 هزار میلیارد تومانی در مجموعه مدیریتش، تحت تعقیب دستگاه قضایی است، هنوز خبرساز می شود.
امروز صبح، معاون اول دستگاه قضائیه در حاشیه مراسم تحلیف اعضای هیات منصفه مطبوعات، درباره بازگرداندن این مدیر گریخته از وطن، اظهار نظر کرد. به گفته ابراهیم رئیسی، "مانعی ندارد ایران برای بازگرداندن خاوری از پلیس بین المللی کمک بگیرد."
رایزنی درباره بازگشت خاوری از کانادا، در اولین روزهای خروج خاوری از ایران، مطرح شد. درست یک روز بعد از آن که پرواز "بریتیش ایرویز" از لندن رسید، ولی خاوری با آن نرسید، سخنگوی دستگاه قضا، در برابر پرسش خبرنگاران درباره کمک از پلیس بین المللی، سخنانی را بر زبان آورد که هنوز هم سیاست قوه قضائیه درباره این متهم شمرده می شود. غلامحسین محسنی اژه ای گفته بود: "آقای خاوری چند بار گفته که به کشور برمی گردد و در صورتی که بازنگردد، اتهامات متوجه او می شود و وصله ها به او می چسبد، پس به نفع خودش است به کشور بازگردد و درباره پرونده اخیر، توضیح دهد."
امروز نیز همکار وی در معاونت قوه قضائیه، همین سخن را می گوید. ابراهیم رئیسی درباره بازگرداندن خاوری به تهران توسط اینترپل به مهر می گوید: " ایران می‌تواند برای بازگرداندن خاوری از اینترپل کمک بگیرد، ولی به گفته سخنگوی دستگاه قضا به صلاح خاوری است که بازگردد."
هنوز محمودرضا خاوری واکنشی به درخواستهای مکرر قضات بلندپایه ایران، نشان نداده و سکوت اختیار کرده است. افکار عمومی به شدت پیگیر ماجرای خروج خاوری از کشور و بازگرداندن وی برای ادای توضیحات درباره پرونده فساد مالی بزرگ در نظام بانکی کشور است.
45/233
 

کد خبر 178563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۲:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۵
    2 0
    حالا بقیه را محاکمه کنید تا اون