فعالیت مراکز نفس در ۴ شهرستان استان چهارمحال وبختیاری

مسول بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت : مراکز نفس در شهرستان های شهرکرد، سامان، فارسان و کوهرنگ فعال شده و ان شاءالله تا پایان مردادماه در کلیه شهرستانها فعال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، همایش علمی سقط جنین غیرقانونی و پیامدهای جسمی، روحی، روانی و معنوی مرتبط با آن از سوی بسیج جامعه پزشکی در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.

فعالیت مراکز نفس درکشور

مسول بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری در این همایش با تشریح تاثیر سقط جنین بر جمعیت، فعالیت های کارگروه جمعیت و پایداری خانواده را تبیین و مرکز مردمی نفس(نجات فرزندان سقط) را معرفی کرد.

۸۱مورد انصراف از سقط جنین فرزندان سالم

سرهنگ پاسدار کاظم کبیری افزود: مرکز مردمی نفس در سه حوزه شناسایی، حمایت و فرهنگ سازی فعالیت می کند و در سه ماهه اول سال جاری توانسته ایم ۸۱ مورد انصراف از سقط جنین فرزندان سالم داشته باشیم.

وزارت بهداشت بودجه های کلانی را برای درمان ناباروری هزینه می کند

وی، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت بودجه های کلانی را برای درمان ناباروری هزینه می کند و ما در مرکز نفس با جلوگیری از سقط جنین، این محصول باروری را حفظ و نگهداری می کنیم.

۹۵درصد سقط جنین ها با مباشرت و معاونت مداخله گران تخصصی و غیرتخصصی صورت می گیرد

کبیری اظهار کرد: ۹۵ درصد سقط جنین ها مربوط به سقط جنین غیرقانونی و به صورت زیرزمینی و توسط والدین که تنها پناهگاه فرزندان هستند و با مباشرت و معاونت مداخله گران تخصصی و غیرتخصصی صورت می گیرد که می تواند خطرات زیادی را برای مادران باردار در پی داشته باشد.

تنها۵درصد سقط جنین ها با مجوز درمانی وپزشکی قانونی انجام می شود

وی، گفت: تنها ۵ درصد سقط جنین ها خودبخودی و یا قانونی و با مجوز درمانی و پزشکی قانونی انجام می شود.

فعالیت مراکز نفس درشهرستانهای شهرکرد، سامان، فارسان وکوهرنگ

کبیری افزود: علاوه بر مرکز استان، مراکز نفس در شهرستان های سامان، فارسان و کوهرنگ هم فعال شده و ان شاءالله تا پایان مردادماه در کلیه شهرستانها فعال خواهد شد.

هدف از راه اندازی مرکز نفس در وهله اول کار گسترده فرهنگی در جهت مقابله با سقط جنین

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی مرکز نفس در وهله اول کار گسترده فرهنگی در جهت مقابله با سقط جنین و در وهله بعدی کار تخصصی در حوزه شناسایی مادرانی است که متقاضی سقط فرزند سالم خود هستند و در نهایت مداخله و جلوگیری از سقط این کودکان و فراهم نمودن حمایت های لازم از مادران منصرف شده از سقط و خانواده های ایشان می باشد.

طرح نفس برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن اجرا می شود
کبیری، گفت:‌ طرح نفس برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن اجرا می شود که قصد از بین بردن خانواده و پیری جمعیت کشور را دارد.
وی، از کارشناسان مامایی و پزشکان خواست با مرکز نفس همکاری کنند تا از سقط غیرقانونی کودکان سالم پیشگیری شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1786059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =