با هوش مصنوعی دنبال کشف حجاب هستیم و در دنیا با آن به فضا می‌روند/ شکست از روحانی در دل رئیسی مانده است

اقتصاد۲۴ نوشت: نماینده سابق رشت با بیان اینکه ۵۰ درصد از عمر دولت سیزدهم گذشته و هیچ اتفاق مثبتی در این کشور نیفتاده است، خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیسی، این‌قدر دیگران را مقصر ندانید و مثل روز اول که گفتید با علم به تمام مشکلات پا به رقابت می‌گذارم و آبرویم را کف دستم گذاشتم، امور را پیش ببرید. تا زمانی که نخبگان اقتصادی، خارج از گود هستند و کارها دست افرادی با تفکرات خاص است، توفیق خاصی حاصل نمی‌شود.

عمر دولت سیزدهم به تندی در حال سپری‌شدن است، اما خروجی کارها به خصوص در حوزه اقتصاد نه تنها رضایت را به جامعه برنگردانده که حتی موجب عصبانیت و ناامیدی توده‌های مردم نسبت به آینده هم شده است و دولت سیزدهم و شخص رییس‌جمهور همچنان علاقه دارند، مقصر وضع موجود را دولت گذشته قلمداد کنند.

در همین رابطه، غلامعلی جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی نماینده سابق رشت به اقتصاد۲۴ گفت: دولت با یکسری شعارها و در کمال تاسف، کینه‌توزانه وارد انتخابات شده بود، یعنی ورود به رقابت برای انتقام از یک رقیب سیاسی بود، نه برای رضای خدا، چون بعد از گذشت دو سال هنوز نتوانسته رقیب خود را فراموش کند.

وی افزود: ظاهراً شکست سال ۹۶ آقای رئیسی از آقای روحانی هنوز از دل و ذهن ایشان خارج نشده است. الان که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در اختیار آقای رئیسی هستند و نه صدا و سیمای منتقدی داریم و نه کفن‌پوشی داریم و نه دستگاه نظارتی و نه مجلس منتقدی داریم و هر کاری دلش بخواهد می‌کند و هر حرفی دلش بخواهد می‌زند، پس با این شرایط بعد از گذشت دو سال انتظار پیشرفت داشتیم و نه پسرفت.

دولت سیزدهم هنوز در دولت قبل گیر کرده است

جعفرزاده تصریح کرد: آقای رئیسی و همفکرانش وقتی روی کار آمدند، دیدند صحنه اجرا با صحنه شعار و شعار بی‌تقوایی خیلی فرق می‌کند. الان که نتوانستند پاسخگو باشند، کماکان به دولت قبل گیر می‌دهند. اشکال دولت سیزدهم خصوصاً در ناکامی‌های اقتصادی، این است که در دولت قبل گیر کرده است.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: آقایان! شما آمده‌اید و می‌گویید قبلی‌ها خراب کرده‌اند، خب ما هم اصلاً می‌خواهیم قبول کنیم که همه افراد در گذشته، خراب کرده‌اند، بسم‌ا... شما که قول داده‌اید درست کنید؛ تا امروز چه کردید؟ آقای اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی که الان هم در کابینه دولت سیزدهم است در دوران آقای روحانی مصاحبه کرد و گفت ما از دوران احمدی‌نژاد هم بیشتر مسکن ساخته‌ایم و مشکلات مسکن مهر را حل کرده‌ایم. اگر دروغ یا خلاف می‌گفت پس چرا الان او را در کابینه خودتان نگه داشته‌اید؟

وی یادآور شد: آقایان! در مورد اینترنت قول داده بودید که سرعت‌ها را بالا می‌برید. قول داده بودید که رفاه ایجاد می‌کنید و مشکلات مردم را حل می‌کنید، ولی تاکنون هیچ کاری نکرده‌اید. واقعاً نمی‌فهمم این چه حرفی است که آقای رئیسی می‌زند و می‌گوید گوش من هیچ حرفی را نمی‌شنود. شما موظف هستید حرف مخالفین و منتقدین خود را هم گوش بدهید و باید یک دولت پاسخگو باشید نه یک دولت دیکتاتور.

رئیسی مسئولیت کارهای خودش را نمی‌پذیرد و از رهبری هزینه می‌کند

جعفرزاده افزود: در این چند سال، موضوعات اقتصادی، اولویت اول توده‌های مردم شده است. معیشت خانواده‌ها روز به روز در حال آسیب‌دیدن است. حال، به عنوان بچه‌های انقلاب و نظام از آقای رئیسی گله‌مند هستیم که مسئولیت کارهای خودش را نمی‌پذیرد و از رهبری هزینه می‌کند. من در سالروز قوه قضاییه یک توییت منتشر کردم و یک خاطره از شهید بهشتی آوردم. وقتی شعار می‌دادند مرگ بر بهشتی، یک شخصی شیطنت کرد و از بهشتی پرسید چرا امام از شما حمایت نمی‌کند؟ بهشتی در جواب گفت قرار است ما سپر امام باشیم نه امام سپر ما. آقای رئیسی الان هم شما باید سپر نظام باشید و این‌قدر جا خالی ندهید. این نظام مظلوم است و ۲۴۰ هزار شهید داده است.

نماینده سابق رشت تصریح کرد: ۵۰ درصد از عمر دولت سیزدهم گذشته و هیچ اتفاق مثبتی در این کشور نیفتاد. آقای رئیسی، این‌قدر دیگران را مقصر ندانید و مثل روز اول که گفتید با علم به تمام مشکلات پا به رقابت می‌گذارم و آبرویم را کف دستم گذاشتم، امور را پیش ببرید. تا زمانی که نخبگان اقتصادی، خارج از گود هستند و کارها دست افرادی با تفکرات خاص است، توفیق خاصی حاصل نمی‌شود، چون اقتصاد یک علم است و نمی‌توان در این حوزه، سیاسی‌کاری کرد و موفق هم شد.

وی گفت: آقای رئیسی باید قبول کند که تا امروز، دولتش بسیار ناکارآمد و ناموفق بوده است. اعضای هیات دولت می‌دوند، ولی دویدن و تلاش‌هایشان هیچ ثمره‌ای نمی‌دهد. ایشان تا امروز، پنج بار به خوزستان سفر کرده است، ولی همچنان آب و فاضلاب، گرد و غبار، وضعیت کشاورزی و واحدهای صنعتی و... همه به سنوات گذشته با چالش روبرو است. آقای رئیسی باید بداند صرف سفر رفتن، مشکلات را حل نمی‌کند، بلکه حضور افراد کاربلد و پیگیر است که می‌تواند درد مردم را تا حدی درمان کند.

در دنیا با هوش مصنوعی به فضا می‌روند اما ما به دنبال کشف حجاب افراد هستیم

جعفرزاده در پایان خاطرنشان کرد: وقتی قیمت یک سطل ماست به نزدیک ۱۰۰ هزار تومان رسیده است، دیگر چگونه می‌خواهیم در چشم مردم دردکشیده نگاه کنیم؟ در دنیا به دنبال این هستند که با هوش مصنوعی به فضا بروند، بعد ما با هوش مصنوعی در خیابان‌ها به دنبال چهره افرادی می‌گردیم که مثلاً حجاب‌شان مشکل دارد. اگر مسیر دولت سیزدهم تغییر پیدا نکند، مشکلات روز به روز عمیق‌تر می‌شود و معیشت مردم روزهای سخت‌تری را هم به خود خواهد دید.
بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1786271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =