۶ نفر
۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
چه بلایی سر مالک تایتان آمد؟

دیجیاتو نوشت: «اوشن‌گیت»، شرکت مالک زیردریایی اکتشافی تایتان تمامی سفرهای ماجراجویانه، اکتشافی و تجاری زیردریایی این شرکت را به حالت تعلیق درآورده است.

«اوشن‌گیت»، شرکت مالک زیردریایی اکتشافی تایتان با انتشار بنر قرمز رنگی در قسمت بالای وب‌سایت خود، اعلام کرد تمامی سفرها و مأموریت‌های ماجراجویانه، اکتشافی و تجاری زیردریایی این شرکت را به حالت تعلیق درآورده است.

زیردریایی تایتان در حین حرکت به سمت بقایای کشتی تایتانیک منفجر شد و تمامی پنج سرنشین آن در این حادثه جان خود را از دست دادند. این خبر رسانه‌ای شد و حالا اوشن‌گیت با انتشار بنر در قسمت بالای وب‌سایت خود به صورت رسمی اعلام کرده که تمامی فعالیت‌های تجاری و ماجراجویانه زیردریایی تایتان به حالت تعلیق درآمده است.

چه بلایی سر مالک تایتان آمد؟

تعلیق فعالیت‌های زیردریایی تایتان تا اطلاع ثانوی

مقالات ایالات متحده و کانادا در حال بررسی و انجام تحقیقات در مورد علت انفجار زیردریایی تایتان هستند. ماه گذشته میلادی این زیردریایی منفجر شد. گارد ساحلی بقایای انسانی و لاشه‌های زیردریایی تایتان را از آب بیرون کشیدند و در حال بازیابی و بررسی موضوع هستند. با بررسی بقایای تایتان، امید آن می‌رود که علت انفجار تا حدی روشن شود.

تایتان در واقع یک زیردریایی یا بهتر بگوییم زیردریاپیما بود که در حال رسیدن به بقالای کشتی تایتانیک منفجر شد. «جان موژه»، دریاسالار گارد ساحلی ایالات متحده بعد از خارج کردن بقایای تایتان گفت که این بقایا را در فاصله ۵۰۰ متری دماغه کشتی تایتانیک پیدا کرده‌اند.

در واقع زیردریایی تایتان در حالی که به کشیت تایتانیک نزدیک می‌شد و تنها حدود دو ساعت با این کشتی فاصله داشت، ارتباط خود را با کشتی پشتیبان از دست داد. در این فاصله زمانی هیچ‌کس به صورت دقیق نمی‌داند چه اتفاقی افتاده است ولی ساعت‌هایی نفس‌گیر برای اوشن‌گیت بود. درنهایت مشخص شد که زیردریایی تایتان منفجر شده است.

گفتنی است کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ در برخورد با کوه یخی، غرق شد و بیش از ۱۵۰۰ مسافر آن جان خود را از دست دادند. زیردریایی تایتان با هدف ماجراجویی و دیدن بقایای کشتی تایتانیک این سفر را آغاز کرده بود که بی‌فرجام ماند و تایتان به تایتانیک پیوست.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1786412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =