فارس نوشت: خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: افرادی که آشوب و کشف حجاب کردند، در مقابل همه جمعیت مردم عددی نیستند، عده‌ای بهایی هستند و عده‌ای از خارج پول می‌گیرند تا این مسیر را ادامه دهند، عده دیگر افرادی هستند که غفلت می‌کنند. گروه سوم هم تابع باد هستند، هر طرف باد بوزد آن‌ها هم لجاجت می‌کنند، برای این‌ها هم باید برنامه‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب جمعه این هفته تهران ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیرخم، گفت: روز عید غدیر تجلی ایمان، نور، اقتدار، مدیریت توحید و ربوبیت خدا در ارائه راه زندگی است.

وی افزود: در چنین روزی عهد با خدا جهت رعایت تقوا است. بهترین هدیه‌ای که می‌توانیم به صاحب‌مان بدهیم، توبه و التزام به واجبات و ترک محرمات است.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به الحاق دائم ایران به کشورهای عضو پیمان شانگهای گفت: عضویت ایران در پیمان شانگهای نقطه عطفی در کارنامه دولت سیزدهم بود، بحمدلله این دولت در دیپلماسی سیاسی و اقتصادی یک سیاست متوازن، بدون آنکه به شرق یا غرب وابسته باشیم، پیش برد و در این زمینه کاملا مستقل عمل کردیم.

وی افزود: نکته دیگری که مسئله روز بوده و مطالبه مردم است، حجاب است. مسئله کشف حجاب ریشه در سیاست‌های استعماری انگلیس دارد و اولین افرادی که این را مطرح کردند، بهائی‌ها بودند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: رضاخان چادرها را با سر نیزه برمی‌داشت و تا مدت‌ها میلیون‌ها بانوی ایرانی از خانه بیرون نمی‌آمدند تا مأموری متعرض چادر آن‌ها نشود، کشف حجاب تعرض به نظام خانواده است.

حجت‌الاسلام صدیقی افزود: مسئله کشف حجاب مسئله ساده فردی نیست، حجاب از مسائل اجتماعی اسلام است، کشف حجاب تعرض دشمن به هویت ما است.

وی ادامه داد: افرادی که آشوب و کشف حجاب کردند، در مقابل همه جمعیت مردم عددی نیستند، عده‌ای بهایی هستند و عده‌ای از خارج پول می‌گیرند تا این مسیر را ادامه دهند، عده دیگر افرادی هستند که غفلت می‌کنند. گروه سوم هم تابع باد هستند، هر طرف باد بوزد آن‌ها هم لجاجت می‌کنند، برای این‌ها هم باید برنامه‌ریزی کرد.

216216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1786483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =