سخنران پیش از خطبه نماز جمعه شیراز: بیمه ولایت برای مردم هزینه‌هایی دارد که همان تحمل دشواری‌هاست

ایسنا نوشت:ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز شیراز گفت:بیمه ولایت برای مردم هزینه‌هایی نیز دارد که همان تحمل دشواری‌ها است و پیامبران و اولیا نیز همواره در سختی بوده‌اند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه مردم فارس در برپایی جشن‌های ‌غدیر غوغا کردند، گفت: برپایی باشکوه جشن‌های غدیر به دشمنانی که سعی داشتند چهره‌ای دیگر از شیراز نشان دهند، ثابت کرد که اینجا شهر علی (ع) و اهل بیت است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز با تصریح بر اینکه مردم فارس در برپایی جشن‌های عید از قربان تا غدیر غوغا کردند و هزینه‌های‌ای مراسم از جیب کرم مردم استان تامین شد، اظهارداشت: برپایی باشکوه جشن‌های غدیر به دشمنانی که سعی داشتند چهره‌ای دیگر از شیراز نشان دهند، ثابت کرد که اینجا شهر علی (ع) و اهل بیت است.

امام جمعه شیراز با اشاره به کم بودن ظرفیت ورزشگاه حافظیه و جا نشدن همه دوستداران علی (ع) در جشن باشکوه بیعت گفت: مدیران ورزشی و وزیر ورزش تلاش کنند تا ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس هرچه زودتر تکمیل شود.

وی با اشاره به سالروز فرمان سال ۱۳۱۴ رضا شاه در کشف حجاب، یادآور شد: ایرانیان مسلمان و پیرو مکتب توحیدی دست از این مکتب نکشیدند و امروز نیز خود مردم برای نقش بر آب کردن نقشه دشمنان در گرفتن حجاب و عفاف از بانوی ایرانی وارد میدان شدند.

حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری استاد حوزه و دانشگاه نیز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز شیراز گفت: خداوند ولایت را بیمه‌ای برای حفاظت بشر از اضطراب، انحراف و سقوط قرار داده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نمونه‌هایی از تاریخ ادیان و اسلام، افزود: در طول تاریخ هر کس که با پیامبران و اولیای الهی بوده از اضطراب دور بوده و به رستگاری رسیده است.

وی ادامه داد: نمونه‌هایی از ولایتمداری در تاریخ انقلاب اسلامی رزمندگان دفاع مقدس بودند که بدون هیچ نگرانی در جبهه حق زیر خمپاره و توپ‌های جنگی دشمن جنگیدند.

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: ۴۸ هزار شهید نظام جمهوری اسلامی ایران پرواز کردند و همنشین اولیا شدند.

ماندگاری با اشاره به آیاتی از سوره‌های طه و هود، اضافه کرد: منافقین مصداقی از کسانی هستند که جدایی از ولایت آن‌ها را منحرف کرد و به ورطه سقوط کشاند طوری که سردرگم در کشورها شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیمه ولایت برای مردم هزینه‌هایی نیز دارد که همان تحمل دشواری‌ها است و پیامبران و اولیا نیز همواره در سختی بوده‌اند، گفت: مردم ایران اسلامی در جبهه ولایت قرار گرفته‌اند، شاید دشواری داشته باشند، تحریم اقتصادی باشند، اما منحرف نمی‌شوند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۶۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1786513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =