کروناویروس گربه‌سانان؛ ۳۰۰ هزار گربه تلف شدند

ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: گونه‌ای از ویروس کرونا منجر به تلف شدن بیش از ۳۰۰ هزار گربه در جزیره قبرس شده است.

در صورت شیوع بیشتر این گونه از کروناویروس، ممکن است گربه‌های بیشتری تلف شوند.

هم گربه‌های ولگرد و هم گربه‌های خانگی بر اثر یک سویه از کروناویروس موسوم به «پریتونیتیس واگیردار گربه‌سانان» (FIP) از ژانویه سال جاری میلادی تاکنون کشته شده‌اند. با این حال در حال حاضر خطری برای انسان‌ها وجود ندارد. این بیماری در صورت عدم درمان می‌تواند برای گربه‌ها مرگبار باشد.

جمعیت گربه‌ها در قبرس زیاد است به طوری که به عنوان «جزیره گربه‌ها» نیز شناخته می‌شود.

گفته می‌شود تعداد واقعی گربه‌های تلف شده بر اثر شیوع بیماری ناشی از پریتونیتیس واگیردار گربه‌سانان در قبرس به طور قابل توجهی بیش از ۱۰۷ موردی است که به طور رسمی از سوی وزارت کشاورزی در بخش جنوبی این جزیره گزارش شده است.

تلف شدن ناشی از پریتونیتیس واگیردار گربه‌سانان است که به طور رسمی توسط وزارت کشاورزی در بخش جنوبی این جزیره گزارش شده است.

گربه‌های اهلی مبتلا به این بیماری در کلینیک‌ها قرنطینه شده‌اند تا شیوع ویروس کاهش یابد. در همین حال داوطلبان و دامپزشکان نیز تلاش می‌کنند حیواناتی را که علائم این بیماری را از خود نشان می‌دهند، درمان کنند.

بسیاری از افرادی که در قبرس به گربه های ولگرد غذا می‌دهند، متوجه کاهش تعداد گربه‌ها در این جزیره شده‌اند و حتی برخی از آنها لاشه این حیوانات را در خیابان‌ها پیدا کرده‌اند.

تخمین زده می‌شود که یک سوم از گربه‌هایی که در جنوب این جزیره زندگی می‌کنند بر اثر این ویروس با علائمی مانند تب، تورم شکم، ضعف و پرخاشگری تلف شده‌اند.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1788539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =