پذیرش و تحصیل حشد الشعبی‌ها در دانشگاه‌های ایران

ایسنا نوشت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان منتسب به حشدالشعبی با همان مقررات مربوط به دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران تحصیل خواهند کرد.

محمدعلی زلفی گل درباره تحصیل دانشجویان حشدالشعبی در دانشگاه تهران اظهار کرد: قطعا استانداردهای ما در پذیرش این دانشجویان رعایت خواهد شد. بحث ورود به دانشگاه برنامه خاص خود را دارد و بحث خروج و رعایت استانداردهای آموزشی برای فارغ التحصیلی هم شرایط خاص خود را دارد.

وی تاکید کرد: دقیقا مثل دانشجویان خارجی، مقررات درباره این دانشجویان هم رعایت می شود.

پیش از این، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۲ در نشست با جمعی از دانشجویان عراقی و متقاضیان تحصیل از کشور عراق در این دانشگاه که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، با استقبال از تقاضای ادامه تحصیل برادران حشدالشعبی در دانشگاه تهران، تاکید کرد: سختگیری‌ها و استانداردهای علمی را راجع به دوستان‌مان در حشدالشعبی بیشتر از دیگر دانشجویان خارجی اعمال می‌کنیم. چون هدف ما از این تعامل علمی نه کسب درآمد است و نه اعطای مدرک؛ بلکه هدف اصلی ارتقای سطح دانش و توانمندی تخصصی مجاهدین مسلمان است.

وی گفت: مسیر حرکت اجزای مختلف اکوسیستم دانش و فناوری از جمله مسیر حرکت دانشگاه تهران مسیر روشنی است. این مسیر را رهبر عزیزمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای همه ما روشن کرده‌اند. هدف نهایی همه ما ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) است. برای تحقق این هدف مهم، ما با قدرت مسیر شهیدان عزیز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و الگوی تعاملی آنها را ادامه خواهیم داد.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1788694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =