آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان دنبال بهانه جویی برای عدم رسیدگی به مشکلات مردم نباشند

شفقنا نوشت:حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کردند: نباید دنبال بهانه جویی برای عدم رسیدگی به مشکلات مردم باشید بلکه باید به فکر این باشید که در پیشگاه خدا روسفید گردید.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفتند: خانواده شهدا و ایثارگران بخش مهمی از جامعه ما هستند که باید به آنها رسیدگی شود.

ایشان افزودند: رسیدگی به خانواده شهدا فقط احترام به شهدا نیست بلکه تشویقی است برای آینده نسبت به وظایف رزمندگان، رزمندگان نگاه می‌کنند که نسبت به شهدا و خانواده‌شان چه اقداماتی صورت گرفته است که در شرایط مشابه بروند و کار رزمندگان پیشین را انجام دهند یا خیر.

این مرجع تقلید ادامه دادند: وقتی دیدند خانواده شهید تکریم می‌شود، آنها هم بدون نگرانی در آینده اگر لازم باشد برای امور رزمندگی حاضر می‌شوند. برای همین تکریم و رسیدگی به خانواده شهدا مهم است و برای آینده موثر است و فقط موضوعی مربوط به گذشته نیست.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار کردند: ما بدانیم مدیون شهدا هستیم، این شهدا اگر نبودند مشخص نبود هم اکنون کشور ما در چه وضعیتی قرار داشت. این نفرات بودند که انقلاب را با جان خودشان و با ایثارگریشان حفظ کردند.

ایشان گفتند: به عقیده من هرگونه خدمت به خانواده شهدا حکم عبادت را دارد منهای اینکه یک وظیفه قانونی هم محسوب می‌شود. در هر صورت خداوند به شما توفیقی داده است که بتوانید به خانواده شهدا و ایثارگران خدمت کنید و این عبادت را به جای بیاورید.

ایشان افزودند : احترام به خانواده شهدا احترام به ارزش‌های انقلاب اسلامی است. این عزیزان در راه ارزش‌های انقلاب جان دادند و به همین دلیل به همان نسبت امنیت را برای من به ارمغان آوردند. برای همین سعی کنید منهای وظیفه قانونی خودتان به عنوان یک عبادت الهی به این‌ها رسیدگی کنید.

این مرجع تقلید ادامه دادند: نباید دنبال بهانه جویی برای عدم رسیدگی به مشکلات مردم باشید، بلکه باید به فکر این باشید که در پیشگاه خدا روسفید گردید. در حوزه فعالیت بنیاد شهید هم باید بدانیم ما نسبت به خانواده شهدا دین و وظیفه داریم و باید به آنها خدمت کنیم و دیدمان باید اینطور باشد نه اینکه بگوییم فردا بازرس می‌آید و گزارش تهیه می‌کند و صرفاً به چشم انجام وظیفه نگاه نکنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: باید خدا را شکر کنید که فرصت این عبادت که عبادت مهمی است در اختیارتان قرار گرفته است و بدانید باعث طول عمر شما خواهد شد. چه خوب است انسان وظیفه‌ای داشته باشد که یک وظیفه الهی است.

۲۱۶۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1789423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =