آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان نتوانسته و یا نخواسته اند که مشکلات اقتصادی را برطرف کنند

رسا نوشت: آیت الله مکارم شیرازی مشکلات اقتصادی و معیشتی را از عوامل اصلی در معضلات اخلاقی و فرهنگی جامعه دانست و ابراز داشت: باید تا حد ممکن آسیب های اقتصادی کاهش یابد. متأسفانه مسئولان آنگونه که باید و شاید نتوانسته و یا نخواسته اند که مشکلات اقتصادی را برطرف نمایند.

آیت الله مکارم شیرازی با توجه به سرمایه گذاری دشمن بر ایجاد معضلات اخلاقی و فرهنگی در قم هوشیاری مردم را در این زمینه مهم دانست و گفت: دشمن تلاش دارد تا با نفوذ در مسائل فرهنگی در کشور ناامنی ایجاد کند.

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم، ضمن تبریک انتصاب وی، گفت: مسائل فرهنگی از مسائل مهم امنیت است.

آیت الله مکارم شیرازی با توجه به سرمایه گذاری دشمنان بر ایجاد معضلات اخلاقی و فرهنگی در شهر قم، هوشیاری مردم را در این گونه موارد مهم برشمرد و افزود: دشمن تلاش دارد تا با نفوذ در مسائل فرهنگی، در کشور و به خصوص شهر قم ناامنی ایجاد کند که هوشیاری مردم سبب می شود، موفق نشوند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علیمه قم افزود: نیروی انتظامی باید با تدبیر به گونه ای برخورد کند که نه متهم به خشونت شود و نه آزادی مطلق را در پی داشته باشد.

وی مشکلات اقتصادی و معیشتی را از عوامل اصلی در معضلات اخلاقی و فرهنگی جامعه دانست و ابراز داشت: باید تا حد ممکن آسیب های اقتصادی کاهش یابد. متأسفانه مسئولان آنگونه که باید و شاید نتوانسته و یا نخواسته اند که مشکلات اقتصادی را برطرف نمایند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه وجود اقوام و ملیت های مختلف در شهر قم را سبب تغییر بافت جمعیتی قم دانست که باید توجه ویژه به آن داشت.

وی دسترسی آسان و گذرگاه مواد مخدر بودن را از دیگر معضلات شهر قم دانست و بر ضرورت برنامه ریزی قوی تأکید کرد.

آیت الله مکارم شیرازی فعالیت فرهنگی و معنوی را از جمله وظایف نیروی انتظامی دانست و افزود: نیروی انتظامی علاوه بر دستگیری سارقان و قاتلان، در مسائل فرهنگی نیز باید تأثیرگذار باشد.

این مرجع تقلید در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: خدمت در شهر قم را به عنوان خدمت در مرکز جهان اسلام بدانید و از وجود بارگاه حضرت فاطمۀ معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و حوزۀ علمیه در پیشبرد کارهایتان کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید:

۲۱۶۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1790345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =