نتایج قطعی امتحانات نهایی امروز اعلام می‌شود؟

مهر نوشت: مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در اطلاعیه ای زمان و نحوه اعلام نتیجه آزمون های نهایی خرداد ۱۴۰۲ را امروز اعلام کرد.

در اطلاعیه مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش که شامگاه دیشب اعلام شد آمده است؛ نتایج قطعی آزمون‌های نهایی خرداد ۱۴۰۲ امروز دوشنبه ۲۶ تیر یعنی امروز اعلام می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت کنندگانی که درخواست تجدید نظر خود را نسبت به تصحیح آزمون به مدارس ارائه داده‌اند، با مراجعه به همان محل، نتیجه قطعی را دریافت کنند.

روز ۱۸ تیر بود که نمرات امتحانات نهایی اعلام شد و از داوطلبانی که به نمرات خود اعتراض دارند خواسته شده بود تا اعتراضات خود را ثبت کنند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش پیش از این گفته بود دو مصحح هر برگه را تصحیح می‌کنند و در صورت اختلاف بیش از یک نمره، معلم سومی هم کار تصحیح برگه را انجام خواهد داد.

زارعی تاکید کرده بود ثبت اعتراض به صورت کشوری است و مصححچهارم از استان دیگری مجدداً پاسخ برگ را تصحیح خواهد کرد.

وی همچنین این هشدار را هم داده بود که داوطلبان دقت کنند که نمره قطعی برای دانش آموزانی که به نمره اعتراض کنند نمره مصحح چهارم خواهد بود و ممکن است نمره تصحیح چهارم نمره‌ای پایین‌تر از نمره اعلام شده اولیه باشد.

ثبت اعتراض‌ها تا بیستم تیر ادامه داشت و دانش آموزان و فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ به بعد که در نمرات خود مغایرتی دیدند با مراجعه به مرکز سنجش و آزمون محل تحصیل خود اعتراضات خود را ثبت کردند.

برخی از داوطلبان امتحانات نهایی از نمرات خود گلایه کرده بودند و فکر می‌کردند نمرات آن‌ها باید بالاتر از نمراتی باشد که اعلام شده است.

٤٧٢٣٦

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1790476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =