دریادار سیاری:‌ توجه به فناوری‌های شالوده‌شکن شامل هوش مصنوعی، رباتیک، پلاسما، لیزر، سایبر، اقلیم و...نشانه آینده‌نگری نیروهای مسلح است

فارس نوشت: معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت:‌ همکاری ارتش در زمینه فناوری‌های شالوده‌شکن با سایرین علاوه بر نیروهای مسلح در سطح کشور نیز جریان دارد که این نشان از آینده‌نگری نیروهای مسلح است که به این موضوعات توجه می‌کنند.

دریادار حبیب الله سیاری، درباره فناوری های شالوده شکن مورد توجه ارتش، گفت: فناوری های شالوده شکن، فناوری هایی هستند که باید به آن ها توجه شود تا در آینده دچار غافلگیری فناورانه نشویم.

وی عنوان کرد: فناوری‌های شالوده‌شکن به فناوری‌های مهم و راهبردی گفته می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: هوش مصنوعی، رباتیک، پلاسما، لیزر، سایبر، اقلیم و... که در مجموع ۱۴ فناوری را شامل می شود. اگر به این فناوری‌ها بی توجهی شود نه تنها در نیروهای مسلح بلکه در سطح کشور نیز دچار غافلگیری می‌شویم.

دریادار سیاری در پاسخ به سوالی درباره همکاری ارتش با سایر بخش‌ها در حوزه علوم شالوده شکن، بیان کرد: این تعاملات نه در سطح نیروهای مسلح بلکه در سطح کشور نیز وجود دارد. این نشان از آینده نگری ارتش و نیروهای مسلح است که به این موضوعات توجه می کنند.

216216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1792076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =