نعمت احمدی در گفتگو با خبرآنلاین، دادگاه امروز قاتلان قتلهای محفلی کرمان را تشریح کرد

امیدسلیمی بنی: وکیل مدافع اولیای دم در پرونده قتلهای محفلی کرمان به خبرآنلاین گفت: "امروز بعد از 9 سال، دادگاه کرمان به عنوان جنایت، به قتلهای محفلی کرمان نگاه کرد و متهمان از قتلهایی که انجام داده بودند، پشیمان بودند و می گفتند ما را ببخشید."
در پرونده قتلهای محفلی کرمان، 6 نفر از متهمان، با به قتل رساندن 5 نفر از شهروندان کرمان، گفته بودند به دلیل شرعی، آنان را مهدور الدم می دانند و باید آنها را می کشتند.
اکنون، نعمت احمدی، وکیل مدافع شاکیان با بیان اینکه "اصل مطلب این است که متهمان به جنایت خود، پی بردند" افزود: "قاتلان که معتقد بودند مقتولان مهدور الدم هستند و در طی سالهای گذشته می گفتند خوب کردیم کشتیمشان، امروز اعلام کردند کارشان جنایت بوده و روح مردم را آزرده کرده اند."


متهمان درخواست عفو و بخشش از موکلین ما داشتند
وکیل مدافع دیگر اولیای دم پرونده قتل‌های محفلی کرمان نیز در این باره گفت: "با دستور رییس قوه قضاییه، شعبه 106 دادگاه جزایی کرمان رسیدگی مجدد به اتهامات پنج نفر از متهمان را در ارتباط با قتل «محمدرضا نژادملایری» و «شهره نیک‌پور» در دستور کار قرار داد."
غلامعلی ریاحی به ایسنا توضیح داده: "امروز آخرین جلسه محاکمه در کرمان برگزار شد که به دلیل غیرعلنی بودن، ذکر جزئیات محاکمه میسر نیست و فقط می‌توان به ذکر این نکته اکتفا کرد که متهمان در پایان جلسه رسیدگی به شدت از اعمال گذشته اظهار ندامت و پشیمانی کردند و برای جلب رضایت به دست و پای خانواده‌های نژادملایری و نیک‌پور افتادند."
مطابق قانون دادگاه باید طی یک هفته آینده حکم خود را صادر کند.
 

اولیای دم، قصاص می خواهند
با وجود درخواست بخشش متهمان، احمدی در پاسخ به سئوال خبرآنلاین درباره درخواست قصاص می گوید: "دادگاه امروز در باب ماهیت جرم، به پرونده رسیدگی کرد. اولیای دم نیز امروز با قاطعیت درخواست قصاص داشتند و برای اولین بار بود دادگاه از باب این که مقتولان مهدور الدم نبوده اند، پرونده را بررسی می کرد. تاکنون دادگاه کرمان، با اشکالی که دیوان عالی کشور مبنی بر مهدورالدم بودن مقتولین بود، روبرو می شد، ولی امروز رسیدگی به جنایت از باب قتل عمد، انجام شد."
وی در ادامه افزود: "چند جوان که می گویند مسئول پایگاه فرهنگی در کرمان بودند، دادگاه داخلی بین خودشان تشکیل داده بودند و فکر می کردند باید افرادی را به عنوان مهدور الدم از بین ببرند. اما نکته اینجا بود که کسانی که مهدور الدم بودند، مثلا مشروب خورده اند."
 

سخن از رضایت زود است
احمدی درباره رضایت دادن موکلانش، اظهار کرد: "نمی شود به این زودی گفت مسئولان قضیه آقایان ریاحی و یزدی رضایت می دهند یا نه، باید حکم صادر شود و بعد دید چه اتفاق می افتد، مشخص نیست. مهمتر از همه پیروزی ای است که به دست آمد و این افراد خودشان به جنایتی که انجام برده بودند، پی بردند."
چند ماه قبل و پس از صدور حکم تبرئه تعدادی از متهمان پرونده قتل‌های محفلی کرمان، هیات عمومی اصراری کیفری دیوان عالی کشور تشکیل جلسه داد و ضمن نقض حکم قصاص یکی از متهمان که به تنهایی به قصاص محکوم شده بود، صدور حکم برائت تعدادی دیگر از متهمین را بر خلاف قانون و موازین شرع تشخیص داد.
47/233
 

کد خبر 179253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام MY ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
  6 0
  یعنی تا الان مجازات نشدن؟ چی میکشن خانواده های مقتولان؟
 • بدون نام MY ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۷
  2 2
  مهمتر از همه پیروزی ای است که به دست آمد و این افراد خودشان به جنایتی که انجام برده بودند، پی بردند." کاش این رافت شامل همه مثل اون بچه قاتل داداشی هم میشد او هم با گریه اعلام پشیمانی میکرد ولی کسی نشنید به اضافه اینکه او قتل غیر عمد انجام داده بود ولی اینها با برنامه ریزی و قصد مجرمانه ظاهرا مقدمات ازادی قاتلان فطری را فراهم میکنند که با رها سازی در جامعه به اعمال پلیدشان ادامه دهند
 • بدون نام IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
  3 0
  واقعا جای تاسف داره بعد اینهمه سال هنوز این پرونده به نتیجه نرسیده. صرفا چون جنایتکاها عضو یک کانون فرهنگی بودن؟ با قصاص اینها اعتماد را به کانونهای فرهنگی بازگردانید.
 • رضا ارم CA ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
  2 0
  چه سرعت عملی!!!!
 • بدون نام IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۶
  0 1
  خداوندجزای اعمال نیک با بد ما را می دهدواوست بالاترین وبرترین انتقام گیرنده