روزنامه کیهان نوشت:

شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی پیش بینی کرد: به طور قطع دولت آمریکا با انجام تحقیقات تکمیلی درباره ادعای توطئه ایران برای ترور سفیر عربستان، مجبور خواهد شد از موضع خود عقب نشینی کند.
پایگاه رسمی این شورا با تاکید بر اینکه «تردیدهای بسیاری از سوی کارشناسان درباره اتهام آمریکا علیه ایران مطرح شده»، از قول کنت کاتزمن کارشناس امور خاورمیانه در مرکز تحقیقات کنگره نوشت: این اتهام به شدت محل تردید است. بررسی ابعاد گوناگون این ماجرا نشان می دهد برخلاف آنچه ادعا شده مقامات ایرانی در این طرح نقش نداشته اند. یکی از مسائلی که ایجاد ابهام می کند همان ترور سفیر عربستان در واشنگتن آن هم توسط اعضای شبکه مواد مخدر مکزیک است. به نظر من ایران هرگز از گروههایی که وجه اشتراکی با آنها ندارد، استفاده نمی کند.
از سوی دیگر معلوم است که شبکه های مواد مخدر قابل اعتماد نیستند. همچنین دلیلی ندارد که ایران برای چنین پروژه ای یک فروشنده خودرو نظیر ارباب سیار را به جای یک نیروی کارکشته خود انتخاب کند.
کاتزمن می افزاید: ابهام دیگر در این اتهام، محل بمب گذاری است که مکان نسبتا بزرگی را دربر می گیرد. انفجار در این مکان به معنای کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان آمریکایی است. دولت ایران به خوبی واقف است که در صورت وقوع چنین حادثه ای، بهانه تبلیغاتی و تهاجمی خوبی به دست آمریکا می افتد و چنین چیزی مطلوب ایران نیست.
این کارشناس آمریکایی تاکیدکرد: به طور قطع با انجام تحقیقات تکمیلی، مقامات واشنگتن مجبور خواهند شد از موضع متهم کردن ایران عقب نشینی کنند.

/29217

کد خبر 179311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
    0 0
    اری این حرفها خوبست باید بیشتر گفته شود