۲ نفر
۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
می‌خواهند استقلال تیم معمولی شود!

روزبه چشمی در پایان دیدار دوستانه با آلومینیوم، به شدت نسبت به وضعیت کنونی استقلال اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال در یک دیدار دوستانه برابر آلومینیوم به تساوی یک – یک رضایت داد. روزبه چشمی در پایان این بازی گفت: اگر بخواهم از اوضاع و احوال باشگاه بگویم، همانجایی هستیم که هفت ماه قبل بودیم. یعنی جابجا شدند ولی اتفاق مثبتی برای ما رخ نداده است. من نمی دانم که این بازیکنان چگونه باید برادریشان را ثابت کنند.

او در مورد اینکه برخی از بازیکنان مبلغ قراردادشان را کم کرده اند، گفت: بحث کاهش قراردادها نیست. بحث این است بقیه تیم ها همگی تسویه کرده اند. یعنی هیچ کسی نمی تواند بگوید طلب دارد و حتی برخی ها پیش پرداخت فصل جدید را نیز گرفته اند. بعد بازیکنان ما از سال پیش هنوز طلب داشته باشند؟ اگر پول نیست، چطوری برای همه باشگاه ها هست و فقط برای استقلال نیست؟

وی اظهار داشت: من یکبار گفته ام، برای بازیکن گرفتن ما هزار مشکل است و می گویند از یک مبلغی بیشتر نمی توانیم بپردازیم. برای بازیکن خارجی گفتند بیشتر از این مبلغ نمی توانیم پرداخت کنیم ولی بازیکن ایرانی با بیشتر از آن مبلغ در کشور خودمان جابجا می شود. چند سال پیش در یک مصاحبه ای گفتم دارند استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل می کنند. آن زمان فکرش را نمی کردم اتفاقات بدتری نسبت به آن دوره رخ دهد ولی اکنون می بینم اتفاقات بدتری می تواند برای استقلال رخ دهد.

بازیکن استقلال اظهار داشت: اگر بازیکنان امید نباشند، اصلا نمی توانیم تمرین کنیم. یعنی بازیکنان کافی برای تمرین کردن نداریم. در هر جلسه، هشت تا 10 بازیکن از تیم امید می آیند و کمک می کنند تا تمرین کنیم. ما اکنون چهار دروازه بان داریم. من امروز مصدوم بودم و بازی نکردم.

چشمی ادامه داد: حدود 15 روز پیش جلسه ای را با آقای خطیر برگزار کردیم. ایشان تازه آمده بودند و گفتند به زمان نیاز دارند. یک فرصت 2 هفته ای از ما خواستند. خود من فکر نمی کردم بازیکنان این را قبول کنند چون 6، 7 ماه است پول نگرفته اند. باز هم بازیکنان برادریشان را ثابت کردند و 2 هفته منتظر ماندند ولی هنوز اتفاقی رخ نداده است.

او در مورد اینکه دریافتی اعضای تیم چند درصد بوده است، اظهار داشت: اصلا پولی نگرفته ایم. آخرین دریافتی ما برای سال قبل است. برخی ها زیر 50 درصد دریافت کرده اند و برخی نیز تا 60 درصد گرفته اند. ما اکنون دنبال این هستیم که پولمان از سال قبل را به 70 تا 80 درصد برسانند. 10 روز دیگر مسابقات شروع می شود! یعنی بچه های ما هنوز درگیر سال قبل هستند. هیچ باشگاهی پیدا نمی کنید بازیکنان مبالغی را با این درصدها طلب داشته باشند. حالا زمانی 10 تا 20 درصد از قراردادها می ماند. ولی اینکه بازیکنی 40 درصد گرفته باشد، بازیکن دیگری 50 تا 55 درصد دریافتی داشته باشد و نزدیک به 50 تا 70 درصد طلبکار باشد و هیچ اتفاقی هم نیفتد، مگر می شود؟ یک قدم مثبت برای تیم بردارید.

وی در مورد اینکه تلاش برای جذب بیرانوند در باشگاه آشفتگی ایجاد کرد، اظهار داشت: آن زمان اتفاقاتی در باشگاه رخ داد و قراردادی که امضا نشد. بحث من این است چگونه می شود بازیکنانی که از سال قبل در این تیم مانده اند، چه کار بدی کرده اند که حقشان را تا الآن نگرفته اند؟ دیگر می بینید که بازیکنان مصاحبه نمی کنند و حوصله حرف زدن ندارند. هر مدیرعاملی تا 2 ماه از بازیکنان وقت خواستند. زمانیکه آن زمان تمام شد، فرد جدیدی می آمد. الآن به 6 ماه رسیده ایم.

چشمی ادامه داد: این اتفاق عجیب است. توقع هوادار از استقلال کم نمی شود. این استقلال باید همیشه مدعی باشد و برای قهرمانی بسته شود. شما نمی توانید بگویید چون بازیکن نداریم، چهارم یا پنجم شویم. هواداران همیشه توقع دارند. بازی ها شروع شود، چه کسی می ماند؟ مربی، کادرفنی و بازیکنان می مانند. باخت باشد، فشار روی بازیکنان و مربیان است. هر اتفاقی که بیفتد، دوم بشی، سوم بشی و قهرمان نشوی، فشار روی ماست! اینکه الآن اینگونه تنها باشیم و هیچ قدم مثبتی برداشته نشود...

بازیکن استقلال خاطرنشان کرد: آقا جواد آمده اند و فکر نمی کردند شرایط اینقدر سخت باشد. بخدا بازیکنان سنگ تمام گذاشته اند. تیم هایی داشته ایم تمرینات این فصلشان را شروع نکرده اند تا پول بگیرند و تسویه شوند. بازیکنان ما یک ماه است سر تمرین می آیند. الآن یک ماه گذشته و یک درصد حقوق اضافه نگرفته اند. هیچ قدم مثبتی برای باشگاه ما برداشته نمی شود. نه در طلب هایی که باید پرداخت می شده، نه در بازیکن گرفتن و...

وی اضافه کرد: ما 10، 12 بازیکن از سال قبل مانده ایم، باید وایسیم با مربی و بازیکنان امید کار کنیم و 10 روز دیگر بازی داریم. استقلال چه زمانی این وضعیت را داشته است؟ اگر می‌خواهید با این شرایط توقع هوادار را کم کنید، در استقلال باید برای قهرمانی بجنگید چه بازیکن ۲۰سالش باشد چه ۳۰ سال. توقع بازیکن و هوادار و مربی کم نمی‌شود و این تیم باید برای قهرمانی بسته شود.

او ادامه داد: یک بازیکن، چند روز با من در تماس بوده و گفته دوست دارد بیاید ولی کارش اتفاق نمی‌افتد. یکی از بازیکنانی بود که خارج از کشور بود. بازیکن ایرانی داخل ایران با این مبلغ جا به جا می‌شود. تیم‌های دیگر واقعا ۱۵ میلیارد قرارداد می‌بندند. ما بازیکنان خودمان را نتوانستیم نگه داریم. تیمی که قهرمان نشده علاوه بر حفظ تیم باید تقویت هم بشود. ما تقویت نشدیم و تیم سال پیش‌مان را هم حفظ نکردیم. در لیگ هوادار فقط مربی و بازیکن را می‌بیند.

وی گفت: آقایان در این چندماه جوری راجع به بدهی باشگاه استقلال صحبت کردند که انگار بقیه رئال مادرید و بارسلونا هستند و هیچکس جز استقلال بدهی ندارد. آخر این همه جستجو در باشگاه چه بود و چه اتفاقی افتاد؟ چه مشکلی از باشگاه استقلال حل شد؟

بازیکن استقلال توضیح داد: یک گروهی بودند که باعث شده کار به اینجا بکشد. نفرات در هر پستی رفتند و آمدند اما قدمی برای باشگاه استقلال برداشته نشده است. ما جایی بودیم که هفت ماه پیش بودیم. اردو نرفتیم و بازیکن نتوانستند بگیرند و بازیکنان خودمان هم حفظ نکردند. چه کار می‌توانستند بکنند که این تیم به یک تیم معمولی تبدیل شود و نتیجه نگیرد.

چشمی خاطرنشان کرد: ما فصل بدنسازی را بدون مربی بدنساز جلو رفتیم. مربی بدنساز یک هفته دیگر بیاید به چه درد ما می‌خورد؟ انقدر مشکل زیاد است که این را یادم رفته بود. هیچ قدم مثبتی برداشته نشده و هیچکس هم نمی‌تواند از بازیکنان گله کند. بازیکنانی که از سال پیش اینجا بودند به همه مدیرانی که آمدند برادری‌شان را ثابت کردند ولی هیچ نکته مثبتی ندیدند.

روزبه در پایان گفت: در مورد قراردادهایی که بیرون می‌آید باید بگویم این کار کاملا غیر حرفه‌ای است.اگر قرار باشد قراردادی که من بستم بیرون بیاید خودم آن را روی پیج اینستا می‌گذارم و به خبرگزاری‌ها می‌دهم ولی اینکه قرارداد را بیرون بدهید و بازیکن را مقابل هواداران قرار بدهید قدیمی شده است. الان هواداران انقدر باهوشند که بدانند چه کسی مقصر است. اینکه بخواهی مردم را فریب بدهی برای چندسال پیش بود. خودشان می‌دانند کجای کار می‌لنگد و آن کسی که نمی‌خواهد کاری برای باشگاه انجام دهد چه کسی است. با این شرایط می‌خواهند استقلال را به تیم معمولی تبدیل کنند و این را باید هواداران بدانند.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1793121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  من میپرسم بدون توهین شما عادلانه جواب بدین لطفا: تیمی که سالهاست با وجود بیشترین مخارج و هزینه ( از جمله هزینه استخدام شرخر و اراذل درجه بالا ) نتونسته عنوان آنچنانی کسب کنه و حتی اندازه تیم هایی مثل فولاد و گل گهر در جذب تماشاگر موفق نبوده ( با سپاهان و تراکتور که اصلا قابل مقایسه نبوده ، پرسپولیس هم که دیگه اصلا نگو ) و اسپانسر ها هم ازش استقبال نمیکنن و AFC هم به این نتیجه رسیده که حضورش فقط باعث کاهش سطح مسابقاته و کلی دلیل دیگه ، حالا واقعا این چیزی بیشتز از یه تیم معمولیه؟؟؟؟؟
 • US ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  یعنی میخوان ارتقاعش بدن ؟!
 • مسعود IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  آدم خندش میگیره از حرف زدنت این تیم معمولی گرون ترین تیم فصل قبل بوده. این تیم معمولی بازیکن ستاره میگیره.نصف قرار داد بازیکن ذخیزتون با گلر فیکس ی تیم دیگه برابری می نه. تیمتون پول نداره چجوری به هوادار11میلیاد داد و گلر گرفت. نداره چجوری 4میلیاد به نفت داد برزگر رو گرفت. الکی گریه زاری راه ننداز
 • IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  صبر هواداران استقلال زیادی زیاد است ولی شماها مثل اینکه خیال ندارید کمی هم وجدان و انسانیت، چاشنی چوب لای چرخ گذاشتن هایتان کنید! صبرمان تمام شود دنیا را روی سرتان خراب می کنیم!
 • آآآآرش مووووسوی IR ۰۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۰۲
  0 0
  مگه الانش هم یه تیم معمولی نیست؟!!