پا کردن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در کفش شورای‌عالی فضای مجازی

شورا یک کمیسیون تخصصی به‌تام کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور دارد. ماموریت‌هایی از جانب شورا به این کمیسیون حواله شده. یکی از ماموریت‌ها طبق آنچه که در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران وابسته به قوه قضائیه هم منتشر شده «سیاستگذاری، هماهنگی و تصویب ضوابط کلی صدور مجوز فعالیت و بهره‌برداری در چارچوب مصوبات شورایعالی برای ارائه هرگونه فعالیت در فضای مجازی شامل محتوا(اعم از داده، متن، صوت و تصویر) و خدمات و زیرساختهای فنی و ارتباطی» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدصادق علیزاده، خبرنگار فرهنگی و دبیر ایران جمعه در کانال تلگرامی خود متنی منتشر کرد و نوشت: «جالب شد آقا! لابلای مصوبات شورای عالی فضای مجازی که توسط دبیر وقت شورا به تایید رهبری رسیده و برای اجرا ابلاغ شده به مورد جالبی برخوردم. شورا یک کمیسیون تخصصی به‌تام کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور دارد. ماموریت‌هایی از جانب شورا به این کمیسیون حواله شده. یکی از ماموریت‌ها طبق آنچه که در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران وابسته به قوه قضائیه هم منتشر شده «سیاستگذاری، هماهنگی و تصویب ضوابط کلی صدور مجوز فعالیت و بهره‌برداری در چارچوب مصوبات شورایعالی برای ارائه هرگونه فعالیت در فضای مجازی شامل محتوا(اعم از داده، متن، صوت و تصویر) و خدمات و زیرساختهای فنی و ارتباطی» است.

این یعنی از نظر قانون، مرجع اصلی تنظیم ضوابط و قوانین مرتبط با صوت و تصویر فراگیر «کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور» مستقر در «شورای عالی فضای مجازی» است نه شورای عالی انقلاب فرهنگی. در انتهای این مصوبه به نقل از دبیر وقت شورا چنین ذکر شده: «این مصوبه که طی نامه شماره /۹۱۱۵۴/۰۱ش مورخ ۲۶/۶/۱۳۹۱ به استحضار مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) رسیده است، جهت اجرا ابلاغ میگردد.» کاش دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی در کنار متهم کردن پلت‌فرم‌ها به ترویج سیگار و مشروب و روابط ناسالم، پاسخ این سوال و دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در وظایف قانونی شورای عالی فضای مجازی را هم بدهند.

پا کردن شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در کفش شورای‌عالی فضای مجازی

245245

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1796484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =