پلیس در سه چهار سال گذشته، آمار کشته شده های تصادفات را 23 تا 24 هزار نفر اعلام کرده است. اما وزارت بهداشت آمار 30 هزار نفری را اعلام می کند.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آمار غیر رسمی 30 هزار کشته تصادفات جاده ای نوشته است. ضمن اینکه هر سال 300 هزار نفر هم به دلیل تصادفات به معلولان قطع نخاع، قطع اعضا و دیگر مجروحیت های ناشی از تصادف جاده ای افزوده می شود. این امار هولناکی است که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است.

با این حال، پلیس معتقد است با سخت گیری های قانونی، توانسته تا حد بالایی، از افزایش تصادفات پیشگیری کند. با توجه به اعلام پلیس راهور، در سال گذشته کمتر از 24 هزار نفر در جاده های ایران کشته شده اند. ضمن اینکه پزشکی قانونی هم اعلام کرده است در سال 89، برای 23 هزار و 249 نفر، گواهی فوت به دلیل تصادفات رانندگی صادر کرده.

پلیس معتقد است اگر سخت گیری های مختلف برای راننده ها و تولیدکننده های خودرو وجود نداشت، هر سال بیش از 35 تا 40 هزار نفر در تصادفات رانندگی، کشته می شدند. با این حال ایران هنوز هم بالاتریت آمار مرگ و میر رانندگی را دارد که بخشی از آن به دلیل فرهنگ رانندگی نا منظم است.

4747

کد خبر 179680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
    1 0
    استان خوزستان در 8 سال جنگ تحمیلی کلا 16 هزار شهید داد اونوقت ما توی جاده ها هر ساله 30 هزار کشته میدیم !!! واقعا که !