قطع عضو یک کودک در پله برقی/ شهرداری تهران: کودک بی‌احتیاطی کرد

تسنیم نوشت: سازمان زیباسازی شهر تهران طی اطلاعیه‌ای درخصوص حادثه پیش آمده که منجر به قطع عضو یک کودک در پله‌برقی محله تختی در منطقه ۱۶ توضیحاتی ارائه کرد.

در پی حادثه شب گذشته در پل عابر مکانیزه واقع در منطقه ۱۶، سازمان زیباسازی شهر تهران توضیحاتی ارائه کرد.

در حادثه مورخ جمعه شب مورخ ۱۳ مرداد ماه در پل عابر پیاده مکانیزه محله تختی در منطقه ۱۶ که طی آن یک کودک اتباع ۹ ساله دچار حادثه از ناحیه دست شد، به اطلاع می‌رساند کودک در پله برقی که در مسیر پایین رو به صورت نشسته در حال حرکت بوده و دست خود را روی سطح پله قرار داده بود. پس از رسیدن به سطح ثابت (صفحه کامپلیت) انگشتان وارد دندانه‌های پایانی پله شده و به داخل کشیده شده که پس از آن بلافاصله مکانیزم ایمنی صفحه کامپلیت درگیر شده و فرمان خاموش شدن پله برقی صادر شده است.

شایان ذکر است مطابق با استاندارد EN۱۱۵ استفاده کودکان از پله برقی باید با در دست داشتن دست والدین صورت پذیرد که بر همین راستا علائم هشدار مربوطه در تمام پله برقی‌های سطح شهر نصب شده است.

ضمن آرزوی بهبودی برای این خانواده محترم، لازم به توضیح است که مدار فرمان پله برقی مذکور دارای کارکرد مناسب بوده که مطابق گزارش افسر ایمنی که طی هفته جاری و ۳ روز قبل از حادثه بازدید شده تمام اجزای ایمنی دارای عملکرد مناسب بوده و شانه‌های صفحه کامپ به صورت سالم بوده که بازدید صورت گرفته توسط کارشناسان ایمنی گواه همین موضوع است.

براین اساس حادثه پله برقی به وجود آمده در پل عابر مکانیزه تختی، بر اثر بی احتیاطی کودک و والدین آن به دلیل نشستن کودک بر روی پله برقی و بی توجهی به علائم هشدار دهنده بوده است. این در حالی است که در صورتی که سیستم ایمنی خاموشی پله برقی به موقع فعال نمی‌شد، ممکن بود حادثه دلخراش تری پیش می‌آمد.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1797827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =