توجیهات عضو کمیسیون قضایی برای محرمانه شدن بررسی لایحه حجاب : خودمان دو روزه جمع بندی می کنیم

دانشجو نوشت: حجت الاسلام حسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس می گوید که نیازی نیست همه نمایندگان درباره لایحه عفاف و حجاب نطر دهند.

بهتر است به جای صحن علنی، لایحه در کمیسیون تصویب شود زیرا کسانی باید در این باره نظر دهند که کار حقوقی کرده باشند، حکم داده باشند، تفهیم اتهام کرده باشند!... اگر لایحه حجاب و عفاف به صحن می آمد، شاید بررسی آن ۳ ماه طول می کشید؛ الان لایحه یک جمع بندی یکی دو روزه می خواهد تا پس از آن به شورای نگهبان برود.

او در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست روند کار کمیسیون هم شفاف باشد می گوید که اگر این گونه شود، مانند طرح صیانت هوا می شود.

این نماینده همچنین می افزاید: ما به همراه کارشناسان قوه قضائیه، وزارت دادگستری، مرکز پژوهش ها و مرکز تحقیقات قم به طور کامل پیشنهادات را مطرح و بررسی کردیم و کار اساسی روی آن انجام شده است.
نوروزی همچین مدعی است همه حقوقدان ها درباره این لایحه نظر داده اند.

وی در این باره که این لایحه درباره مردم است و بهتر است مردم هم در جریان روند بررسی اش قرار بگیرند می گوید که این یک قانون آمره است و مردم باید به آن عمل کنند.

قرار است این لایحه به جای بررسی در صحن علنی مجلس، اصطلاحاً هشتاد و پنجی شود و در کمیسیون خاص بررسی و تصویب شود.بیشتر بخوانید:

لایحه حجاب با رای ۸ نفر به قانون تبدیل می شود/ هیچ یک از شخصیت های دانشگاهی و حوزوی نگفته اند این لایحه خوب است

۲۱۶۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1799112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =