سخنگوی سپاه : جریان‌ سازی در خصوص خشک شدن دریاچه ارومیه ، برای شکستن اقتدار جمهوری اسلامی است

ایسنا نوشت:سخنگوی سپاه ، جریان‌سازی در خصوص خشک شدن دریاچه ارومیه را سوژه‌ ای برای شکستن اقتدار جمهوری اسلامی و زیر سؤال بردن توانمندی مسئولان کشور دانست و تصریح کرد: در طول ۸٠٠ سال گذشته در دنیا چندین دریاچه همچون دریاچه ارومیه خشک شدند و این تغییرات اقلیمی خاص ایران نیست بلکه سوژه‌ای است برای زیر سؤال بردن توانمندی نظام بود.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تأمین امنیت مهم‌ترین مؤلفه سنجش قدرت کشورهاست، گفت: امروز ایران اسلامی نه فقط امنیت خود بلکه امنیت کشورهای دوست و دوستدارانش را نیز تأمین می‌کند.

سردار رمضان شریف ۱۸ مردادماه در آیین پاسداشت روز خبرنگار که با حضور اصحاب رسانه چهارمحال وبختیاری در شهرکرد برگزار شد با بیان اینکه رسالت خبرنگاران بسیار سنگین است، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر هرچه خبر منفی‌تر باشد، بُرد بیشتری دارد و این امر از آسیب‌های جدی حوزه خبری است.

وی با بیان اینکه اگر خبری کاملاً با مبانی دینی و عرفی مغایرت داشته باشد تمام فضای مجازی را در بر می‌گیرد، افزود: پشت این داستان جریاناتی هستند که جامعه را آنالیز کرده و بررسی می‌کنند که چه موضوعی موجب شادمانی و یا ناامیدی جامعه می‌شود.

شریف، جریان‌سازی درخصوص خشک شدن دریاچه ارومیه را سوژه‌ای برای شکستن اقتدار جمهوری اسلامی و زیر سؤال بردن توانمندی مسئولان کشور دانست و تصریح کرد: در طول ۸٠٠ سال گذشته در دنیا چندین دریاچه همچون دریاچه ارومیه خشک شدند و این تغییرات اقلیمی خاص ایران نیست بلکه سوژه‌ای است برای زیر سؤال بردن توانمندی نظام بود.

وی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی علم و توانمندی مهار آب را نداشتیم و سدسازی توسط کشورهای دیگر انجام می‌شد، گفت: اما اکنون ایرانیان به عنوان پیمانکاران سدسازی در دیگر کشورها در حال فعالیت هستند.

سخنگوی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمنان جنگ هشت‌ساله و گروهک‌های تجزیه‌طلب را بر کشور تحمیل کردند، این کشور امروز در اقتدار قرار دارد و برای تک تک شهرهای کردستان شهید تقدیم کرده‌ایم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه خبرنگاران وظیفه دارند راهبرد داشته باشند و جریان‌سازی کنند، گفت: اگر خبرنگاران راهبرد نداشته باشند در راهبرد دشمن قرار می‌گیرند. لازم است خبرنگاران آموزش ببینند، کار حرفه‌ی انجام دهند و تاریخ تحولات ۴٠ سال اخیر را مرور کنند.

وی با اشاره به اینکه سردمداران جریان‌های چهل‌سال اخیر هنوز حاضرند، تاکید کرد: مردم ایران هوشمند و فهیم هستند، در اغتشاشات سال گذشته مردم کشور زمانی که متوجه شدند سردمداران اغتشاشات چه کسانی هستند و این افراد می‌خواهند مردم را نجات دهند، هوشمندانه عمل کردند زیرا مردم، خائنان را از خادمان تشخیص می‌دهند.

وی به رسانه‌های فارسی زبان بیگانه اشاره کرد و گفت: این افراد فارسی صحبت می‌کنند اما به سرزمین خود خیانت می‌کنند.

شریف با تأکید بر اینکه دشمن سه راهبرد مشخص برای دشمنی با کشور دارد، اضافه کرد: اولین راهبرد القای پشیمانی از انقلاب است، دشمن می‌داند ۵۵ میلیون نفر از نسل جوان ایران دفاع مقدس را ندیده‌اند و آن‌ها از این شکاف نسلی استفاده کرده و تلاش می‌کنند جوانان را از انقلاب ناامید کنند.

وی ادامه داد: گزاره‌های خبری دشمن این است که القا کند کشور در گذشته وضع خوبی داشته و مستشاران آمریکایی منابع را برای پیشرفت کشور حفظ می‌کردند. در حالی که ایرانیان می‌دانند که چه سال‌هایی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها منابع کشور را غارت کردند ولی ایران این منابع را از حلقوم آن‌ها بیرون آورد.

شریف تصریح کرد: راهبرد دوم دشمنان این است که القا کنند شرایط مردم امروز بحرانی بوده و افتخار مردم این است که بعد از ۴۵ سال، تصمیم‌ها در مورد کشور نه در خارج مرزها بلکه در داخل کشور گرفته می‌شود. چه افتخاری بالاتر از اینکه در اوج فشار دشمن، از دیگر کشورها برای درمان و خدمات پزشکی به کشور ما مراجعه می‌کنند و امروز قاطبه مردم ما از نعمت آب و برق و گاز برخوردارند.

سخنگوی سپاه با اشاره به اینکه تأمین امنیت مهم‌ترین مؤلفه سنجش قدرت کشورهاست، توضیح داد: امروز ایران اسلامی نه فقط امنیت خود بلکه امنیت کشورهای دوست و دوستدارانش را نیز تأمین می‌کند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهبرد سوم دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی را زیر سؤال بردن دستاوردها دانست و افزود: آنان تلاش دارند که امید مردم را به ناامیدی مبدل کنند زیرا خوب می‌دانند ملتی که نسبت به آینده ناامید باشد، حتما سقوط می‌کند.

شریف با بیان اینکه شرایط امروز ما با مقطع قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، تأکید کرد: در گام دوم انقلاب، به فضل الهی جهش‌ها و گام‌های بلندی در بسیاری از حوزه‌ها خواهیم داشت. دشمن تلاش دارد تا نیروی جوان را ناامید کند و در چنین فضایی رسالت خبرنگاران این است که امیدآفرینی کنند و این راهبرد را فراموش نکنند.

وی خبرنگاران را شهید باکری‌ها و کاظمی‌ها و سلیمانی‌های امروز در عرصه تقابل با دشمنان هستند، بیان کرد: دشمن در حوزه برخورد سخت با ما سرخورده و پشیمان است و لذا تمام امید خود را بر تأثیرگذاری بر روح و ذهن مردم معطوف کرده و در این راستا ابزار لازم خود را نیز دارد اما مردم ما را نمی‌شناسد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۶۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1799603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =