افزایش ۳۰۰درصدی علاقه والدین به گذاشتن این نام روی دختران خود

این روزها به‌دلیل علاقه فراوان به باربی،‌ بسیاری از والدین اسم دختر نو رسیده خود را «باربی» می‌گذارند. در واقع میل به گذاشتن نام «باربی» روی دخترها حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

نادیا زکالوند: تا ۵ یا ۶ سال آینده، حضور و غیاب کردن دانش‌آموزان سر کلاس درس، کمی شبیه این خواهد بود: «باربی؟ باربی؟ کن؟ باربی؟ باربی؟»

به نظر می‌رسد فیلم باربی که به‌تازگی اکران شده، والدین بسیاری را مشتاق کرده تا روی دختران‌شان نام عروسک پلاستیکی باربی را بگذارند.

بنابر گزارش‌ها، ماه گذشته جستجوی نام باربی در سایت مربوط به انتخاب نام برای نوزادان،‌ ۳۰۰درصد افزایش یافته که این مقدار در مورد نام پسرانه «کن»، شخصیت مقابل باربی، ۲۰۰درصد بوده است.

افزایش ۳۰۰درصدی علاقه والدین به گذاشتن این نام روی دختران خود

بنابه گفته این سایت اسامی نوزادان، معنی باربی، «غریبه»، اما معنی کن، «خوش‌تیپ» است. خالق باربی، اسم این عروسک را از روی اسم دخترش «باربارا» برداشته روی شخصیت مرد مقابل باربی، مخفف اسم پسرش «کنث»، یعنی کن را گذاشته بود.

بعد از اینکه برای اولین بار در سال ۱۹۵۹، فیلم باربی منتشر شد، این اسم آنچنان محبوب شد که تا سال ۱۹۶۴، از هر یک میلیون نفر، بین ۷۰ تا ۱۰۰ نوزاد، باربی نامیده شدند. به نظر می‌رسد آن روزهای محبوبیت نام باربی دارد دوباره تکرار می‌شود.

منبع:

ladbible

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1800065

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =