واکنش سرپرست فدراسیون به انتقاد از سوسک در غذا و گربه دراتاق ورزشکار

مهر نوشت: سرپرست فدراسیون دوومیدانی به اظهارات یکی از ورزشکاران این رشته که تصاویری از سوسک در غذایش و گربه در اتاقش منتشر کرده بود، واکنش نشان داد.

علی فتحی گنجی رکورددار پرتاب نیزه ایران هفته گذشته تصاویری از محل اسکانش به همراه غذا، حضور سوسک و حضور گربه در اتاقش را در خوابگاه مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران منتشر کرد.

وی امروز در رسانه ها با انتقاد دوباره از وضعیت موجود و عدم رسیدگی به شرایط تمرین و اردویش از اخراجش از مجموعه آفتاب انقلاب خبر داده است.

افشین داوری سرپرست فدراسیون دوومیدانی ضمن رد انتقادات وارد شده از سوی این ورزشکار گفت: موضوعات مطرح شده به این شکل نیست. فتحی گنجی ورزشکار خوب، جوان و با استعداد و آینده داری است و ما هم تلاشمان این بوده که بتوانیم زمینه ای را برای ادامه تمریناتش فراهم کنیم.

گنجی به رکوردهای هانگژو نرسید و پاسپورتش هم نیامد

وی افزود: کمیته فنی فدراسیون برای این ورزشکار رکوردی را تعیین کرد تا بتواند زمینه حضورش در بازیهای آسیایی را فراهم کند. تلاش کردیم تا وی را راهی مسابقات قزاقستان و قهرمانی آسیا کنیم. فرصت خوبی بود تا بتواند شانس خود را برای رسیدن به رکورد بازیها بدست بیاورد اما علی رغم تلاش ما و اینکه حتی خروجی را برای وی مجوز گرفتیم به دلیل اینکه سرباز است پاسپورتش به دست ما نرسید و اعزام نشد و این فرصت خوب از دست رفت.

ورزشکار منتقد در لیگ هم شرکت نکرد

داوری خاطرنشان کرد: دومین فرصتی که برای گنجی فراهم شد حضور در لیگ و ثبت رکورد لازم بود اما وی در مرحله اول مسابقات لیگ دوومیدانی هم شرکت نکرد و عنوان کرده بود که کمی آسیب دیده است و عملاً فرصت برای حضور در ترکیب تیم برای بازیهای آسیایی را از دست داد.

برای اسکان ورزشکاران در هتل مشکل داشتیم

وی بیان کرد: ما کسانی را که ورودی هانگژو را بدست آوردند را انتقال دادیم هتل و ایشان را هم انتقال دادیم. برای اسکان ورزشکاران ملی پوش در هتل شهر مشکل داشتیم. اتفاقاً حتی ایشان را هم به هتل انتقال دادیم چون معتقدیم فرد مستعدی است و باید امکانات برای وی فراهم باشد اما شرایط اسکان ورزشکاران ملی پوش در هتل شهر ویژه بود. ما باید برای اسکان ورزشکاران هر شب رزرو روزانه انجام می دادیم و پول را هم همان زمان نقدا پرداخت می کردیم و این شرایط را برای ما سخت کرده بود و هتل خیلی با ما هماهنگ نبود و خیلی هم برای ما سخت می گذشت.

سرپرست فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: یک نفر خودش نرفته و حسن تفتیان که اصلاً در ایران نیست. احسان حدادی هم بنا بر درخواست خودش در آفتاب انقلاب ساکن است و تنها اتاقی که تجهیز است را در اختیار دارد. برای تامین غذا هم همانجا پخت و پز می شود که برای من این انتقادات عجیب است چون همان غذای طبخ شده را برای ساکنین سرو می شد و برای همه یکسان بود. بستگی دارد تفاوت چه باشد برخی ملی پوش هستند و ورودی بازیها را دارند و برخی مثل ایشان تنها تمرین می کنند.

زمینه اسکان گنجی در کاشان هم فراهم شد

وی بیان داشت: ما حتی صحبت کردیم تا این ورزشکار در کاشان اردو بزند اما خودش قبول نکرد. قرار بود با آقای بادپی تمرین کند و حتی گفته بودند که از لحاظ بدنسازی با ایشان شرایط بهتری پیدا کرده اند اما ادامه همکاری ندادند. از آن طرف اذعان داشت که اگر به سربازی برود از سطح آمادگی لازم دور خواهد شد.

سفارش خرید نیزه با برد ۸۰ متر را داده ایم

سرپرست فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: نیزه گنجی پور مناسب نیست و برد آن ۵۰ تا ۶۰ متر است و با این نمی تواند موفق شود به همین دلیل با برادر آقای شایان که در خارج کشور ساکن هستند هماهنگ شد تا بتوانیم یک نیزه با برد ۸۵ تا ۹۰ متر را تهیه کنیم که در صورت تهیه این نیزه شرایط وی در خصوص تامین تجهیزات بهتر می شود تا حداقل تا المپیک بتواند به شرایط خوبی برسد و شاید به رکورد المپیک برسد. در حقیقت با این کار ما نگاه حمایتی خود را به این ورزشکار نشان دادیم. من نمی دانم با این شرایط چرا این ورزشکار این حرف ها را زده است.

آفتاب انقلاب در حال تعمیر است

افشین داور تاکید کرد: مجموعه آفتاب انقلاب در بهمن ماه میزبان مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیاست و قرار است در هفته اول شهریورماه نماینده کنفدراسیون دوومیدانی آسیا برای بازدید از مجموعه آفتاب انقلاب وارد تهران شود و ما هم باید برخی از تغییرات و امکانات میزبانی را طبق خواسته آنها تامین کنیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل باید برخی از اتاق ها و مجموعه های ورزشگاه تعمیر شود. حتی تیم چادرملو درخواست اسکان در این مجموعه را داشت که ما اعلام کردیم با توجه به تعمیرات پیش رو این امکان وجود ندارد و از همه بابت این مسئله عذرخواهی کردیم. این شرایط برای ایشان هم بوده و با توجه به تعمیرات شرایط اسکان وجود ندارد. تنها احسان حدادی با توجه به اینکه اتاقش کامل شده در مجموعه حضور دارد ما بقی اتاق های اسکان در حال بازسازی هستند و تا بازیها کسی را در اردو نداریم و هیچکس در اردو نیست و این طور نیست که کسی را از اردو خارج کنیم بلکه تنها نفرات اعزامی مان به هانگژو در اردو هستند.

شرایط ملی پوشان متفاوت است

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این پرسش که «این ورزشکار از تغذیه خودعکس گرفته است آیا تغذیه ورزشکاران حاضر در اردوی آفتاب انقلاب با ایشان یکی است یا خیر؟» گفت: ورزشکاران اعزامی به بازیها در هتل اسکان دارند. به هر حال این یک واقعیت است که شرایط ملی پوشان اعزامی با دیگر ورزشکاران متفاوت است و همه در هتل هستند و احسان حدادی خودش نخواسته که در هتل بماند. حتی در برخی از مواقع تغذیه آنها از بیرون تهیه می شود و البته این مسئله برای فتحی گنجی هم اتفاق افتاده است و اصلاً این طور نبوده است.

وی بیان داشت: این ورزشکار ما خوب است و ما بعد از بازیهای آسیایی هانگژو این ورزشکار را به دلیل استعداد خوبی که دارد مورد حمایت قرار می دهیم. در حال حاضر فکر ذهن ما فقط بازیهای آسیایی است.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1800642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =