ارسال جنگنده اف-۱۶ به اوکراین تهدیدی برای بشریت است/ فیلم سینمایی که نیست!

مهر نوشت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا می‌گوید که تامین جنگنده اف-۱۶ برای کی‌یف نه تنها اوکراین را نجات نمی‌دهد بلکه هم برای این کشور و هم برای بشریت تهدید است.

به نقل از اسپوتنیک، رابرت کندی جونیور، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا بر این باور است که ارسال جنگنده اف -۱۶ به اوکراین تهدیدی برای این کشور و بشریت است و منطقی‌تر است که برای حل بحران اوکراین، به‌جای جنگ، مذاکرات صلح آغاز شود.

کندی در شبکه اجتماعی «ایکس / توئیتر سابق» در واکنش به مقاله‌ای درباره چراغ سبز آمریکا برای تحویل اف -۱۶ به اوکراین، نوشت: تصمیمی بزرگ برای صنعت دفاعی اما فاجعه‌ای برای اوکراین و بشریت. مذاکره بهتر نیست؟

وی همچنین یادآور شد که این کمک‌ها «فروپاشی» نیروهای مسلح اوکراین را متوقف نخواهد کرد. نامزد انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا همچنین تاکید کرد: این جنگنده‌ها به آموزش و نگهداری خیلی زیادی نیاز دارد. فیلم سینمایی که نیست!

یک مقام آمریکایی روز جمعه در گفت‌وگو با اسپوتنیک تأیید کرد که دولت آمریکا به محض تکمیل دوره آموزشی خلبانان اوکراینی، ارسال جنگنده اف -۱۶ از دانمارک و هلند به اوکراین را تأیید خواهد کرد.

رسانه‌ها هفته گذشته به نقل از مقامات آمریکایی نوشتند که نخستین گروه ۶ نفره از خلبانان اوکراینی نمی‌توانند تا قبل از تابستان ۲۰۲۴ دوره آموزشی پرواز با اف -۱۶ را تمام کنند چون باید چهار ماه کلاس آموزش زبان انگلیسی هم پشت سرگذاشته و اصطلاحات فنی را متوجه شوند. گفته می‌شود این خلبانان دوره آموزشی کار با اف -۱۶ را از ژانویه ۲۰۲۴ شروع کرده و آماده‌سازی آنها ۶ ماه طول می‌کشد و گروه دوم نیز احتمالاً اواخر ۲۰۲۴ دوره آموزشی را آغاز خواهند کرد.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰) آمریکا و متحدانش اقدام به تأمین تسلیحات و تجهیزات برای اوکراین کرده‌اند اما به مرور کمک‌های آنها از مهمات و جنگ‌افزارهای سبک به ادوات سنگین تغییر پیدا کرد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1803908

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =