ثبت ۵۰۰ هزار نظر برای رزرو اقامتگاه در یک پلتفرم رزرو اقامتگاه ایرانی

بر اساس اعلام جاباما، ۵۰۰ هزار نظر کاربری در این پلتفرم ثبت شده است.

برای کاربران بازار جذاب گردشگری آگاهی از تجربه دیگران برای انتخاب مقصد یا اقامتگاه بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل برای کاربر معمولا امتیازات و نظرات مردمی، اهمیت بالاتری نسبت به اطلاعات رسمی منتشر شده دارند. در روش‌های سنتی انتخاب اقامتگاه، بررسی این موضوع بسیار دشوار بود اما با ظهور پلتفرم‌های آنلاین، کاربران راحت‌تر و ببشتر از گذشته می‌توانند از این امتیاز بهره‌مند شوند. در همین راستا به نظر می‌رسد پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه جاباما برای بررسی تجربیات و نظرات کاربرانی که قبلا یک محصول را خریده‌اند یا اقامتگاهی را رزرو کرده‌اند، توجه ویژه‌ای دارد. به طوری که با ثبت ۵۰۰ هزار نظر کاربری، پلتفرم جاباما رکورد جالبی از تعداد نظرات مرتبط به صنعت اقامتگاه‌های ایران را ثبت کرده است.

مدیران جاباما می‌گویند حتی برای ترویج بیشتر فرهنگ نظردهی و استفاده کاربران از تجربه دیگران تلاش می‌کنند. در حالی که پیش از این، مواردی از این دست خیلی هم مرسوم نبوده است. این یعنی جاباما در فعالیت‌های اخیر خود بیشتر از گذشته کاربران را تشویق می‌کند که پیش از انتخاب و رزرو اقامتگاه خود، نظرات و تجربیات کاربران قبلی که در صفحه رزرو هر اقامتگاه در این سایت در دسترس عموم است را مطالعه کنند تا انتخاب آگاهانه‌تر و مطمئن‌تری داشته باشند.

فرهاد بهشتی، مدیر بازاریابی جاباما می‌گوید: «بیش از ۵۰۰ هزار نظر بدون فیلتر در جاباما ثبت شده و احتمالا با داشتن ۷۰٪ از سهم بازار رزرو آنلاین اقامتگاه در ایران، این بیش‌ترین تعداد نظرات تجربه کاربران از اقامتگاه‌های کشور است.»

او ادامه داد: «شاید در نگاه اول همین رقم در پلتفرم‌های خرده‌فروشی عدد کمی به‌نظر برسد اما در بازاری که هنوز ۹۳ درصد آن به‌صورت آفلاین رزرو می‌شود، بسیار قابل توجه است.»

بهشتی افزود: «در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار اقامتگاه در جاباما فعال هستند که به‌طور متوسط برای هر اقامتگاه ۲۵ نظر ثبت شده است. این ارقام می‌تواند اعتماد به رزرو یک اقامتگاه را برای کاربر به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.»

جاباما پیش از این در گزارش سالیانه خود ذکر کرده بود با وجود افزایش ضریب نفوذ اینترنت، همچنان بخش قابل توجهی از بازار اقامت در ایران آنلاین نشده است.

ثبت ۵۰۰ هزار نظر برای رزرو اقامتگاه در یک پلتفرم رزرو اقامتگاه ایرانی

طبق این گزارش تنها هفت درصد از کل اقامتگاه‌های ایران به صورت آنلاین به فروش می‌رسد؛ در حالی که اندازه بازار اقامتگاه‌های ایران برابر با ۱۸ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است.

آمارها نشان می‌دهد اندازه سود ناخالص بازار اقامتگاه‌های ایران هم ۲۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده و متوسط ارزش هر سفارش (رزرو) ۲.۵ میلیون تومان است.

همچنین بیش از ۱۰۰ هزار اقامتگاه در سراسر ایران وجود دارند که متعلق به ۵۰ هزار نفر به عنوان میزبان هستند.

آمارها نشان می‌دهد برای هر رزو یا سفر به صورت متوسط ۳ نفر از این اقامتگاه‌ها استفاده می‌کنند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1804626

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =