دست به کار شوید و سریعا میرحسین موسوی و کروبی را محاکمه کنید! /۷ پاسخ زیدآبادی به رسانه اصولگرا

احمد زیدآبادی در یادداشتی به درخواست رسانه اصولگرا برای تعقیب قضایی میرحسین موسوی و کروبی واکنش نشان داد و تاکید کرد اگر صداقت دارید دست به کار شوید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «اگر راست می‌گویید دست به کار شوید!» عنوان یادداشت روزنامه اعتماد به قلم احمد زیدآبادی است که در آن آمده است؛

روزنامه جوان از اینکه آقایان مهدی کروبی و مهندس میرحسین موسوی مانند دونالد ترامپ مورد تعقیب قضایی قرار نگرفته‌اند، اظهارِ دلخوری کرده است! در این مورد باید گفت:

اولا، دو نامزد انتخاباتی را به دلیل اعتراض‌شان به فرآیند و نتیجه انتخابات، حدود ۱۳ سال است به‌طور غیرقانونی در حصر نگه داشته‌ و آزادی آنها را سلب کرده‌اید و تازه طلبکار هم هستید؟

ثانیا، اتفاقا آنها که نقش ترامپ را در انتخابات سال ۸۸ بازی کردند، آن دسته از صاحبان قدرت بودند که کلِ روند انتخابات را در کنترل انحصاری خود داشتند و کمترین اعتراض مسالمت‌آمیز و حتی شفاهی را برنتافتند.!!!

ثالثا، ترامپ حامیانش را در حمله به کنگره تشویق کرد و برای ساعاتی، مرکز قانون‌گذاری امریکا به تسخیر آنان در آمد. آیا در کشور ما، افرادی به قصد تصرف مجلس، اصلا می‌توانند از جای‌شان تکان بخورند؟!!!

رابعا، نظام قضایی امریکا در مواجهه با حکومت و عموم شهروندان، بی‌طرف است و جامعه حقوق‌دانان آن کشور به این بی‌طرفی اذعان دارند! علاوه بر این، می‌توان تک‌تک آرای قضات را بدون کمترین لکنتِ زبان در تمام رسانه‌ها با هر نوع لحنی مورد نقد قرار داد و مردود دانست. در ایران اما چگونه است؟!

خامسا، مگر کروبی و میرحسین بارها و بارها اصرار نکردند که در همین دستگاه قضایی با همین کیفیت هم حاضرند مورد محاکمه قرار بگیرند فقط به این شرط پیش‌پاافتاده و بدیهی که اجازه دفاع به آنها در برابر افکار عمومی داده شود؟

سادسا، به رغم تحمل ۱۳ سال حصر خانگی و آسیب‌های جسمی و روحی آنان، هنوز هم فرصت برای محاکمه آنها از دست نرفته است. اگر واقعا صداقت دارید به سرعت دست به کار شوید.

سابعا، فراموش کردم که بگویم، ترامپ به رغم همه اتهاماتش هم‌اکنون یکی از جدی‌ترین کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده امریکاست. حتی اگر زندان هم برود، منعی برای حضور او در رقابت انتخاباتی نخواهد بود. حالا اگر شما فقط همین یک مورد را درباره کروبی و میرحسین پذیرفتید، باقی ادعاهای‌تان پیشکش!

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1807621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =