خط و نشان پدافند هوایی ارتش برای آمریکا و اسرائیل؛ روزنه ای برای نفوذ به آسمان ایران وجود ندارد

مهر نوشت: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: هر گونه پرنده رادارگریز دشمن را از فرسنگ‌ها دورتر کشف و رصد می‌کنیم و دشمن بداند روزنه‌ای برای نفوذ به آسمان کشور وجود ندارد.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، گفت: نمازگزاران مؤمن! یاد و خاطرات شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم و این ایام را به دولتمردان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزوی توفیق خدمتگزاری به ملت شریف ایران را دارم.

امیر صباحی فرد با طرح این سوال که نیروی پدافند هوایی در تراز انقلاب و مبتنی بر معیارهای حسینی بایستی چه ابعاد، مشخصات و ویژگی داشته باشد تا بتواند با یزیدیان زمانه مقابله و آنها را پشیمان کند، گفت: در پاسخ به سوال مطرح شده لازم می دانم با استناد به بیانات فرماندهی معظم کل قوا به اهمیت و ضرورت پدافند هوایی در سامانه دفاعی کشور اشاره کنم. معظم له در چند سال اخیر بیش از ۶۰۰ مرتبه به اهمیت و اولویت پدافند هوایی به عنوان خط مقدم دفاعی کشور در برابر تهدیدهای هوافضایی دشمن اشاره فرمودند که این وظیفه ما را در قبال دفاع از حریم آسمان ولایت دوچندان می‌کند.

وی افزود: با رجوع به ذهنیت تاریخی انقلاب درمی‌یابیم که آمریکا از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و ضربه زدن به جمهوری اسلامی فروگذار نبوده است. جنگ تحمیلی هشت ساله در روزهای آغازین پیروزی انقلاب، دخالت مستقیم نظامی در خلیج فارس، هدف قرار دادن هواپیمای بی دفاع ایرانی در آب‌های خلیج فارس، اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه همه جانبه با هدف قرار دادن زیرساخت‌های اقتصادی کشور، تلاش برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران در مجامع بین المللی، حمایت از آشوب‌ها و اغتشاشات و تلاش برای نفوذ و تهاجم فرهنگی و نابودی هویت و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی برخی از نمونه‌های جنگ ترکیبی سردمداران آمریکا و مزدورانش بود که البته این آرزو و هدف را به حول و قوه الهی به گور خواهند برد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: رزمندگان پدافند هوایی در صیانت از هوا و فضای کشور و آسمان ولایت تلاش می‌کنند تا پرچم عزیز ایران بر قله‌های تعالی به اهتزاز در بیاورند. بر خود می‌بالیم که در ارتشی خدمت می‌کنیم که فرمانده ما، ولی الامر مسلمین، کشور ما، ایران بزرگ و متمدن، سرمایه اجتماعی ما، پشتوانه مردم قدرشناس و سرمایه معنوی ما، کارکنان ولایی و مؤمن و معتقد و وظیفه ما، فدا شدن برای ملت است.

وی ادامه داد: ملت ایران ثابت کرد هر چه قدر فشار بیشتر شد، انگیزه پیشرفت و تقویت مؤلفه‌های قدرت ملی نیز افزایش می‌یابد و قادر هستند با تبدیل تهدیدها به فرصت، دشمن خود را غافلگیر و شگفت زده کنند.

امیر صباحی فرد عنوان کرد: از همین مکان مقدس به دشمنان انقلاب و کشور و نظام اسلامی یادآور می‌شوم که ما را تحت شدیدترین فشارهای تحریم همه جانبه قرار دادید ولی آگاه باشید که نیروی پدافند هوایی ارتش و پدافند هوایی سپاه در خط مقدم دفاعی، در حال حاضر در بالاترین سطح خودکفایی، آمادگی و قدرت رزمی قرار دارند و دو نیرو یک ید واحد هستند.

وی بیان کرد: ما توانستیم با کار جهادی در طراحی و تولید انواع سامانه‌های موشکی، رادارها و حساسه های دارای تشعشع و بدون تشعشع، پهپادها، سامانه‌های جمع آوری اطلاعات، تجهیزات جنگ الکترونیک و سایبر با بالاترین فناری ها به خودکفایی برسیم و نیازهای دفاعی خود را در تمامی زمینه‌ها متناسب با تهدیدهای پیشرفته هوافضایی طراحی و تولید کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: این توانمندی‌ها ما را قادر ساخته تا هر گونه پرنده رادار گریز دشمن را از فرسنگ‌ها دورتر کشف و رصد کنیم. دشمن بداند روزنه‌ای برای نفوذ به آسمان کشور وجود ندارد، این قدرت رزمی را در رزمایش‌های متعدد و با رصد و پایش مستمر و پایدار آسمان کشور و ارسال اخطار به پرنده‌های به اصطلاح رادارگریز ثابت کرده ایم.

وی اظهار کرد: با صدای رسا اعلام می‌کنم نیروی قدرتمند پدافند هوایی برای تأمین نیازمندی دفاعی خود در همه بخش‌ها به هیچ کشوری وابسته نیست و در طراحی و تولید سامانه‌های پیشرفته درگیری به خودکفایی رسیده ایم که شاخص ترین آنها سامانه موشکی بربلند باور ۳۷۳ است که به همت متخصصان جوان و فرزندان رشید شما در نیروی پدافند هوایی، وزارت دفاع و پشتیبانی و دانشگاه‌ها، پرنده هدف خود را با ابعاد بسیار کوچک در فاصله بیش از ۳۰۰ کیلومتری منهدم کرد و برگ زرینی بر کارنامه پرافتخار این نیرو اضافه کرد.

وی یادآور شد: قابلیت‌های سامانه‌های تولید داخل هم تراز با سامانه‌های پیشرفته پدافندی دنیا و در برخی ویژگی‌ها بالاتر از آنها طراحی و تولید شده اند. ایران جزو معدود کشورهایی است که دارای سامانه فرماندهی و کنترل پدافند هوایی پیشرفته کاملاً بومی است.

امیر صباحی فرد گفت: با اطمینان کامل اعلام می‌کنم نیروی قدرتمند پدافند هوایی و نیروی قدرتمند هوافضای سپاه با انجام مأموریت‌های دائمی و ۲۴ ساعته، برگزاری انواع تمرینات و رزمایش‌ها در مقیاس‌های مختلف، در طول سال و با تعمیر و نگهداری، بهینه سازی، نوسازی مستمر تجهیزات، با ایمان راسخ، توانی خستگی ناپذیر و امیدی فراوان به آینده پیش رو از آماده‌ترین نیروهای مسلح از لحاظ سرمایه انسانی و سامانه است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش عنوان کرد: واقعیت این است که نیروی پدافند هوایی یک قدرت آزموده شده است و دشمن درک کرده که اگر از خط قرمزهای ما عبور کند، پاسخ سخت و دندان شکنی دریافت خواهد کرد، لذا هشدار می‌دهم دچار توهم و خطای محاسباتی نشده و آزموده را دو بار نیازماید که با قدرتی بالاتر و سخت‌تر، پاسخ محکم‌تر دریافت می‌کند و این تهدید نیست، بلکه واقعیتی انکارناپذیر است، چون تعدی و تجاوز به حریم کشور، خط قرمز ماست.

وی گفت: این تجربه را دشمنان نظام مقدس باید درک کرده باشند که تقابل بیشتر با ملت قهرمان ایران، آنها را قوی‌تر و مصمم‌تر از قبل برای مواجهه با هر گونه بی عدالتی و زیاده خواهی خواهد کرد.

امیر صباحی فرد خاطرنشان کرد: ما رزمندگان مدافع آسمان کشور در سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی و در پیشگاه خداوند متعال و شما ملت شریف با ولی امر مسلمین پیمان می‌بندیم برای دفاع از حریم کشور و عزت و آزادی و دستاوردهای نظام مقدس، با حفظ و ارتقای مستمر آمادگی و توان رزمی خود، جان خود را فدای ملت و کشور کنیم.

وی در پایان گفت: ملت شریف، فرزندان شما در نیروی پدافند هوایی به پشتیبانی و دعای خیر شما نیازمند هستند. ما را در راه مقدس دفاع از کشور با دعای خیرتان یاری و همراهی کنید.

بیشتر بخوانید:

اظهارات مهم مشاور نظامی رهبر انقلاب درباره جنگ های از راه دور و استفاده از هوش مصنوعی در صنعت دفاعی

سرلشکر باقری: شبکه پدافندهوایی کشور در اوج هوشمندی آسمان ایران را تحت رصد کامل دارد

۲۷۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1808481

برچسب‌ها