هشدار فرمانده ارشد سپاه به آمریکا درباره جلسه و ارتباط با گروه‌های معاند برای ناامنی سیستان و بلوچستان

فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره جلسه و ارتباط آمریکایی ها با گروه‌های معاند برای ناامنی سیستان و بلوچستان هشدار داد که تسنیم منتشر کرده است.

سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش سران طوایف‌، مولوی‌ها و فرماندهان دسته‌های رزمی منطقه جنوب شرق گفت: اطلاع دقیقی داریم که آمریکایی‌ها با گروه‌های معاند جلسات و ارتباطاتی برقرار کرده و در حال برنامه‌ریزی برای ناامنی در سیستان و بلوچستان هستند. از ابتدای سال تاکنون‌ شاهد برخی از تحرکات در منطقه بوده‌ایم بطوریکه تمام عناصر ضدانقلاب, منافقین و حتی پ.ک.ک و گروه‌های تجزیه طلب که‌ در جغرافیای دیگری از کشور فعالیت دارند, به دنبال این هستند که این منطقه را ناامن نشان دهند چون نظام در این منطقه در جهت توسعه استان تلاش می‌کند و برنامه‌های دولت در این استان نشان دهنده این موضوع هستند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خطاب به سران طوایف اظهار کرد: نگذاریم که این دور پرشتاب خدمت رسانی دولت سرعتش کم شود و یا قطع گردد و ما که در این منطقه ساکن هستیم مسئول تأمین امنیت اینجا خواهیم بود و شما بزرگان این استان هستید و می‌توانید خیلی تأثیر گذار باشید و از بروز خیلی از اتفاقات جلوگیری کنید. ماهم به شما اعتماد کردیم و مسئولیت تأمین امنیت منطقه را به شما داده‌ایم.

اظهارات سردار معروف سپاه از نقش هالیوود و سلبریتی ها در جریان سازی علیه ایران

روایت سردار پاکپور از پیدا شدن قاشق و چنگال در جیب نیروی انتحاری

وی افزود: دشمنان و بدخواهان به دنبال این هستند که ما نیروهایی را از مرکز بیاوریم و اینجا را به یک منطقه بسته نظامی تبدیل کنیم و بعد روی این مسئله موج سواری کنند که ببینید نظام منطقه را نظامی کرده و مسائل دیگر ولی ما نباید اجازه چنین کاری را به آنها بدهیم. ما به شما اعتماد داریم شما هم قابلیت و هم پتانسیل این را دارید که امنیت منطقه را تأمین کنید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: ما نباید در زمین وسیعی که دشمن برای ما تعریف کرده بازی کنیم. با توجه به اینکه شما ساکن این منطقه هستید و اشراف کامل اطلاعاتی بر جغرافیای زمین خود دارید باید جلوی بسیاری از اتفاقات را بگیرید.

سردار پاکپور در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات اخیر استان اشاره و بیان کرد: چهار نفر از مأمورین راهنمایی و رانندگی ما را شهید کردند در حالیکه آنها صرفاً نیروهای اداری بودند و یا دو نفر از ماموران توزیع غذا را در منطقه تفتان به شهادت رساندند در حالیکه مسلح نبوده و با لباس شخصی مشغول توزیع جیره غذایی پرسنل بودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اقدامات و دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران افزود: اطلاع دقیقی داریم که آمریکایی‌ها با گروه‌های معاندی که حتی مربوط به این منطقه از کشور هم نمی‌شوند، جلسات و ارتباطاتی برقرار کرده و در حال برنامه‌ریزی برای ناامنی در این منطقه هستند.

وی ادامه داد: وضعیتی که آمریکایی‌ها دارند به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی که قلب سیاست منطقه‌ای آمریکایی‌ها بوده, الان تنهاست چون نگاه آمریکایی‌ها به جنگ اوکراین معطوف شده و در عراق سوریه و لبنان هم نتوانسته‌اند توفیقی کسب کنند.

سردار پاکپور گفت: آمریکایی‌ها در مقابله با ایران چند موضوع را دارند دنبال می‌کنند؛ نخست اینکه جمهوری اسلامی ایران چه عناصر برتری سازی دارد که مانع توسعه سیاست‌های آن‌ها شده و اولین هدفی که به دنبال آن هستند این است که نفوذ منطقه‌ای و توان نظامی ایران را که از عوامل بازدارنده هستند سلب کنند که تاکنون نتوانسته‌اند و هرگز نخواهند توانست این کار را انجام دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به انزوای سیاسی آمریکا در منطقه و جهان تاکید کرد: آیا در بحث انزوای سیاسی توانستند ما را در انزوا قرار دهند؟ می‌بینید که شرکای اقتصادی‌شان یکی یکی دارد از آنها جدا می‌شوند و احساس کرده‌اند که تا دیر نشده باید روابط سیاسی خود را با ایران سر و سامان دهند.

وی در پایان خطاب به حاضران گفت: وظیفه ما این است که صحنه را ترسیم کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی دارد می‌افتد. الان با طیفی از تهدیدات نیمه سخت و نرم دشمن مواجه هستیم؛ با اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد، به طوری‌که جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.

27220

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1811258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =