از گشت ارشاد آبی برای حجاب گرم نمی شود/ چه چیزی «وبالِ گردنِ حجاب» است؟

عصر ایران در گزارشی نوشت: این همان حرفی است که سال ها زدیم و گفتیم که نه تنها از گشت ارشاد آبی برای حجاب گرم نمی شود، بلکه مردم را نیز آزرده و بدبین می سازد. اما متهم شدیم به بی بصیرتی!

روزنامه محترم دولت نوشته است: "اکثریت مردم ایران نسبت به گشت ارشاد ذهنیت منفی دارند و حتی بانوان متدین و محجبه نیز علیه آن کمپین راه می‌اندازند... تجربه ناکارآمد گشت ارشاد در دهه اخیر هم وبال گردن گفتمان مدافع حجاب است."

این همان حرفی است که سال ها زدیم و گفتیم که نه تنها از گشت ارشاد آبی برای حجاب گرم نمی شود، بلکه مردم را نیز آزرده و بدبین می سازد. اما متهم شدیم به بی بصیرتی! درست مثل سال هایی که می نوشتیم سیاست های محمود احمدی نژاد ، منجر به ایران سوزی می شود و باز متهم بودیم به بی بصیرتی و بعدها، همان اتهام زنندگان، خود اعتراف کردند به خسارت های جبران نشدنی آن هشت سال.

روزنامه ایران: اگر زنان محجبه باشند،مردان هوسباز حتی تصور اذیت و آزار آنها به ذهن شان نمی آید

مجازات افراد زیر ۱۸ سال در لایحه حجاب چیست؟ / اختلافات بر سر لایحه جدی است /مردان بدپوشش زیر ذره بین می روند

حالا هم می گوییم که روش های جدید برخورد با مقوله بی حجابی، منجر به گسترش حجاب نمی شود، تبدیل لایحه حجاب و عفاف به قانون و اجرای آن، تنها به بروز تنش های بیشتر در جامعه می انجامد و حتی متدینین و خانم های محجبه نیز علیه آن خواهند بود. تصریح می کنیم همان اندازه که تجربه گشت ارشاد به قول روزنامه ایران، وبال گردن حجاب بود، روش های جدید مانند جریمه و حبس و توقیف خودرو و محرومیت های اجتماعی نیز وبال گردن حجاب خواهد شد و بلکه هم بیشتر.

ممکن است امروز باز هم ما را به بی بصیرتی متهم کنید و چند سال بعد، همین ها را که درباره گشت ارشاد اعتراف کردید درباره راهکارهای امروزی تان هم بنویسید ولی بدانید که به نام دفاع از حجاب، دارید بزرگ ترین ضربه ها را به حجاب و زنان و دختران محجبه می زنید و ای بسا دیگر فرصتی برای جبران نباشد.
کمی زودتر بفهمید!

۲۷۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1811710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =