ردپای موشک های اسرائیل در خاطرات آیت الله هاشمی /می گویند تقصیر تاج زاده است 

هاشمی‌رفسنجانی روز بیست و چهارم شهریور در مورد گزارش سازمان بازرسی کل کشور در مورد حوادث خرم‌آباد نوشته‌است. او همچنین به چند جلسه و نشست سیاسی نیز اشاره کرده‌است.

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی خاطرات از ۲۴ شهریور سال ۱۳۷۹ را می‌خوانید.

دیروز [سازمان] بازرسی‌ کل‌ کشور، گزارشی دربارۀ حوادث خرم‌آباد داد. عمده تقصیر را به گردن [دفتر] تحکیم وحدت و [آقای مصطفی تاج‌زاده]، معاون سیاسی وزارت کشور و [آقای محمد رضایی] معاون استاندار خرم‌آباد [لرستان] انداخت و با عکس‌العمل دوم‌ خردادی‌ها روبه‌رو شد؛ گزارش را یک‌طرفه و نادرست خواندند. دیشب و امروز، رادیوهای بیگانه با مصاحبه با دوم‌ خردادی‌ها نظرات آنها را منعکس‌ کردند و می‌کنند و روزنامه‌ها هم هر یک، به نفع خط‌شان، اظهار نظر کرده‌اند.

در دانشگاه [علوم اسلامی] رضوی، به مناسبت آغاز سال تحصیلی، برای طلاب و اساتید سخنرانی داشتم و پیشنهاد فضای آزادتر برای ابراز نظر و توسعه‌ رشته‌های علوم انسانی و توجه به فقه حکومتی و رواج رساله‌نویسی برای طلاب در مقاطع مختلف دادم. آقای [عباس واعظ] طبسی [تولیت آستان قدس رضوی] خیرمقدم گفتند و توضیحات در پیشرفت حوزه مشهد دادند؛ جلسه مفیدی بود.

مقداری هم در مقر با آقای طبسی و آقای [علی] کریمی [قدوسی]، [قائم‌مقام آستان قدس رضوی] دربارۀ امور استان و حوزه [علمیه مشهد] و آستان ‌قدس، مذاکره کردیم. عصر هم ساعتی با آقای طبسی، در خصوص مسائل سیاسی و فرهنگی کشور و مسئله ریاست‌جمهوری و توطئه‌های ضدانقلاب و راهکارهای دفاع مذاکره کردیم. شب، علمای مشهد و مسئولان، به مناسبت سفر من، میهمان آستان‌ قدس بودند. آقای طبسی خیرمقدم گفت و من هم در اهمیت حضور روحانیت در صحنه و وفاق ملی با محوریت روحانیت، صحبت کوتاهی کردم.

سر شام با آقای [حسین] غزالی، [مدیر] مسئول روزنامه خراسان حرف زدیم. از دخالت‌های کمیته امداد که صاحب روزنامه است، گله دارد. بعد از شام، آقایان [بیژن نامدار] زنگنه [وزیر نفت] و [علی] عبدالعلی‌زاده [وزیر مسکن و شهرسازی] آمدند. آقای زنگنه، توضیحاتی در مورد قیمت نفت و محدود بودن امکان اضافه تولید و آقای عبدالعلی‌زاده، در مورد شرکت مسکن‌سازان که بناست اطراف حرم امام رضا(ع) را تجدید ساختار کند، دادند. در زمان دولت من، تأسیس شده و تاکنون راکد بوده، اخیراً دارد فعال می‌شود. اسرائیل اعلان کرده، موشک ضدموشک را با موفقیت آزمایش کرده است. معمولاً شب‌ها به زیارت امام رضا(ع) می‌روم.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1813726

برچسب‌ها