پدر واقعی جف بزوس خبر نداشت پسرش میلیاردر و مالک آمازون است!/ عکس

روزیاتو نوشت: جف بزوس، یکی از ثروتمندترین مردان جهان، مؤسس شرکت آمازون و فردی مشهور است. اما موضوع کمتر شناخته شده‌ای در مورد او وجود دارد. بزوس، هرگز با پدر خود، تد یورگنسن که صاحب یک مغازه دوچرخه فروشی در ایالت آریزونا بوده، ملاقات نکرده است!

یورگنسن، در بیشتر عمر خود نمی‌دانسته که بزوس پسر اوست. زمانی که بزوس ۱ ساله بوده، مادر او، جکی، یورگنسن را ترک کرده است. او در آن زمان ۱۸ سال داشته و مدت کوتاهی از ازدواجش با جکی گذشته بود.

یورگنسن، در شهر کوچکی در ایالت آریزونا بزرگ شده بود. او ورزشکاری با استعداد بوده و در هاکی تک چرخ موفقیت‌های زیادی را به دست آورده بود. پدر بیولوژیکی بزوس، به دوچرخه علاقه زیادی داشته و به همین دلیل، یک دوچرخه فروشی در شهر گلندیل آریزونا افتتاح کرده بود. به گفته مشتریان و دوستانش، یورگنسن مردی مهربان و سخاوتمند بوده و اطرافیانش او را دوست داشتند.

پدر واقعی جف بزوس خبر نداشت پسرش میلیاردر و مالک آمازون است!/ عکس

بزوس، توسط مادرش و همسر دوم او، میگل بزوس، بزرگ شده است. میگل، یک مهاجر کوبایی بوده که بدون هیچ ثروتی به ایالات متحده آمده بود. او به سختی تلاش کرده تا زندگی موفقی برای خود و خانواده‌اش بسازد. جف گفته که میگل پدری عالی برای او بوده و چیزهای زیادی از او یاد گرفته است.

جف بزوس در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۹ اظهار داشته که هرگز پدر بیولوژیکی خود را ملاقات نکرده است. او بعداً اذعان کرده که سال اول زندگی خود را با یورگنسن گذرانده است.

در سال ۲۰۱۲، برد استون، نویسنده کتاب « فروشگاه همه چیز: جف بزوس و عصر آمازون»، محل زندگی یورگنسن را ردیابی کرد. او تا آن زمان از رشد چشمگیر پسرش در دنیای تجارت اطلاعی نداشت.

افشای هویت پسرش، شوک بزرگی برای یورگنسن بود. بنابر گزارش‌ها، چشمان یورگنسن با دیدن عکس‌های پسرش پر از اشک و ناباوری شد. او پشیمانی خود را ابراز کرده و طبق کتاب استون، گفته است: «من پدر یا شوهر خوبی نبوده‌ام.»

او گفت که می‌خواهد با خانواده بزوس ارتباط برقرار کند. علیرغم اینکه جف بزوس یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، تأکید کرده که چیزی جز شناخت پسرش نمی‌خواهد.

ماه‌ها بعد، یورگنسن اذعان کرده که احتمالاً باید امید ارتباط مجدد با پسرش را کنار بگذارد. او گفته است: «فکر نمی‌کنم که او بخواهد پیش من بیاید. هیچ نشانه‌ای از تمایلش برای ملاقات ندیدم. امیدوار بودم که این اتفاق بیفتد، اما نمی‌توانم او را سرزنش کنم. فکر می‌کنم که من پدر خوبی برایش نبوده‌ام.»

علیرغم درخواست‌های عمومی یورگنسن برای ملاقات با پسرش و تلاش بزوس برای برقراری ارتباط با نامه (بنابر گزارش‌ها)، ملاقات این پدر و پسر هرگز اتفاق نیفتاد. یورگنسن در سال ۲۰۱۵، در حالی که هرگز موفق نشد تا پسرش را دوباره ببیند، در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1814056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =